Vyhľadávanie

Galéria

najnovší obrázok od

Mazda RX-7 Spirit R '02
rozlíšenie 
veľkosť 
zobrazení 
pridané 
1920x1080
1,88 MB
3117
9.7.2020
16:59:52

Kúpiť na PC

27,99€

Anketa

Ako hodnotíš NFS Heat? (známkovania ako v škole)
1
Zobraziť sekciu 157

2
Zobraziť sekciu 101

3
Zobraziť sekciu 105

4
Zobraziť sekciu 82

5
Zobraziť sekciu 92

Spolu hlasov: 537

Odkazy

Naša ikonka:
Naša ikonka

Spolupracujeme:
ABCgames.sk - hry, cheaty, trainery, návody, preklady, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
NFS-Planet
NFSCars.net
Electronic Arts
GTACity.cz

Štatistiky

Need for Speed Center


Novinky

WoS: Subaru Impreza WRX STi

Už pri poslednom videu o tímovej jazde sme spomínali nové autá, ktoré sa vo videu ukázali. Ako prvé z nich sa nám dnes predstavuje svetoznáma Impreza WRX STi.

Subaru Impreza je jeden z hrdinov novodobej rally scény, spoločne s Mitsubishi Lancer Evolution. Zvyčajne sa spája s menom Collina McRae, Richarda Burnsa a Pettera Solberga. Impreza je stálicou v sérii Need for Speed, objavila sa tiež v skvelom simulátore Richard Burns Rally.

Po technickej stránke ide o stokrát prevarenú a časom zdokonalenú koncepciu motor vpredu a pohon 4WD. Motorom je na rozdiel od typickejšieho radového štvorvalca v prípade Evolution trochu exotickejší štvorvalcový boxer. V prípade WRX STi, čo je vrchol ponuky, je navyše prepĺňaný turbom. Motor má objem dva litre, výkon pod tristo koní. Imprezy jazdiace v najvyššej sérii WRC boli známe svojou legendárnou farebnou kombináciou modrej karosérie a zlatých diskov kolies.

zaslal Trhač    15.08.2014, 10:00:00    sekcia WoS    komentáre (0)

WoS - upútavka na tímovú jazdu

Znovu tu máme jedno z videí, ktoré nám odhaľujú dôležité detaily z World of Speed. Upútavka na konferenciu Gamescom nám ukázala základné princípy hrania za tím, útržky z okruhu v Moskve a tiež nové autá.

Video ukazuje súboj dvoch tímov, červených a modrých (Team RED vs Team BLUE). Hneď po štarte oba tímy začínajú získavať body za rôzne úlohy. Na začiatku uvidíme štvorkolku bodovať za jazdu v šmyku. Driftovanie na prvý pohľad vyzerá trochu umelo, z videa však ťažko získame presnú predstavu. Ďalej vidíme jedno auto odtrhnúť sa od skupiny a vyhľadať novú trasu vedúcu cez skratku. Predpokladáme, že skratky budú na rovnakých tratiach na tých istých miestach, po ich naučení by sa tak dali ľahko získavať body za ich odhalenie v každom preteku. Nakoniec vidíme jedno auto vo vzduchovom vaku druhého - ide o tzv. slipstream. Použitie tejto techniky je ohodnotené 60 bodmi. Body sa tímu prirátajú tiež za získanie prvého miesta v preteku. Víťazom sa napokon stane tím s väčším počtom bodov v cieli.Vo videu sa objavili tiež nové autá, konkrétne ide o Ford Focus RS, Subaru Impreza a Alfa Romeo 8C Competizione.Video ukazuje, že jazdci v tíme musia spolupracovať, aby zabezpečili svojmu tímu víťazstvo. Len skončiť prvý nestačí, a takisto i keď viete že samotný pretek neskončíte prví, ešte vždy môžete pomôcť vyhrať svojmu tímu pomocou plnenia úloh a zabránenia splneniu úloh protivníkom.

zaslal Trhač    12.08.2014, 20:45:00    sekcia WoS    komentáre (0)

Sesto Elemento z filmu Need for Speed na predaj

Táto novinka patrí do kategórie tých kurióznejších. Na eBayi (podľa definície najväčšia internetová aukčná sieň) bola istý čas na predaj replika Lamborghini Sesto Elemento, ktorá si zahrala vo filme Need for Speed. Po prvom majiteľovi, nebúrané, málo jazdené, top stav. Alebo snáď nie?

Auto bolo ponúkané na predaj v známom Roswelli v USA. Internetová dražba prebiehala v novembri 2013, začínalo sa na cene $0.99. Dražba napokon skončila 20. 11. 2013, z jedného dolára sa suma vyšplhala až na $11,199.00. Dobrá cena vzhľadom na to, v akom stave "auto" je.


Originálne Sesto Elemento je exkluzívny (iba 20 kusov) a extrémny (570 koní na 999 kg) superšport vychádzajúci z Gallarda. Zdedil z neho motor V10 a náhon na všetky štyri kolesá. Sesto elemento po slovensky znamená šiesty prvok - karbón, z ktorého je celé auto vyrobené. Perlička na záver: zrýchlenie z nuly na sto za - 2,5 sekundy.


Originálne auto stojí (stálo) približne dva milióny dolárov, pre film preto vytvorili repliku. Tá si zahrala v niekoľkých kaskadérskych scénach. Tento project car / alebo to čo z neho zostalo, by mohol byť vhodný na stavbu skutočnej, funkčnej repliky Sesto Elemento. V podstate ide iba o trubkový rám a zopár častí karosérie, pravdepodobne z plastu. Auto nemá motor ani prevodovku a utrpelo značnú nehodu.

Budeme vás informovať o všetkých nových informáciách ohľadom tejto zaujímavej repliky.
zaslal Trhač    09.08.2014, 20:40:00    sekcia Film    zdroj: eBay.co.uk    komentáre (0)

WoS - počasie

Dynamickú zmenu počasia poznáme už z posledných častí Need for Speed, veľmi pekne si s ním poradil grafický engine Frostbite 3 v Rivals. Vo World of Speed uvidíme v akcii engine Madness, ktorý sa už predviedol v sérii NFS Shift.

V najnovšom videu vidíme rôzne poveternostné podmienky, s ktorými sa na okruhoch stretneme. Od pekného slnečného počasia sa môžeme dostať až ku jazde v noci a daždi. Na videu si môžeme všimnúť realistický pohyb zástav povešaných popri trati, to má na starosti zrejme technológia PhysX. Veľmi dobre tiež vyzerajú mláky na asfalte. Kvapky dažďa dopadajú stále na to isté miesto. Video celkovo dáva dôraz na prepracovanú grafickú stránku hry.

zaslal Trhač    08.08.2014, 10:25:00    sekcia WoS    komentáre (0)

Vychádza film Need for Speed

Nadpis novinky je trochu zavádzajúci, film včera vyšiel na Blu-ray cez digitálnu distribúciu. Pravdepodobne sa však jedná iba o USA, v Česku je film podľa jeho profilu na ČSFD dostupný na Blu-ray diskoch už niekoľko týždňov. Pokiaľ vás zaujíma hodnotenie filmu, na ČSFD dostal 64%, na IMDB získal hodnotenie 6,8.

K tejto udalosti sa na YouTube kanáli Need for Speed objavilo nové bonusové video z natáčania. Podľa všetkého to je iba úvod k videám Autoškola a Autoškola:znovu, ktoré sme videli už niekedy v marci. V tomto krátkom videu sa objaví aj kaskadér Lance Gilbert, ktorého zaujímavý život sme už rozoberali v článku z januára.

zaslal Trhač    06.08.2014, 10:30:00    sekcia Film    komentáre (0)

Tuning vo World of Speed

Predstavenie tuningu vo World of Speed bolo istotne veľkou udalosťou. Pri návale ostatných noviniek sme sa mu však nestihli poriadne venovať. O úprave áut totiž na oficiálnej stránke WoS vyšiel obsiahly článok, ktorý vyjasňuje niekoľko vecí.


World of Speed vyznáva myšlienku auta ako obrazu vodiča. Inak povedané, auto by malo reprezentovať a odrážať osobnosť hráča. A keďže každý človek je iný, aj autá by sa mali od seba líšiť čo najviac. Tento cieľ sa dá splniť čo najväčším výberom rôznych dielov (vizuálny tuning).

Hráči si budú môcť polepiť auto rôznymi vinylmi a nálepkami. Meniť sa budú samozrejme aj diely karosérie. Na videu sme videli zmenu nárazníkov, prahov, kapoty a spoileru. Hovorí sa aj o zmene svetiel a diskov kolies.


Vizuálny tuning však nebude ovplyvňovať výkonnostné parametre auta. Takže ten istý systém ako poznáme z Undergroundov. Samozrejme, táto hra bude arkáda, odvolávať sa na reálnosť preto nemá zmysel. Vývojári chcú tvar a výzor vozidla nechať čisto na hráčovi a tiež zabrániť situácii, kde by všetky autá vyzerali rovnako.

Výkonnostné úpravy sa budú týkať motoru, prevodovky, prepĺňania, podvozku, bŕzd, dusíku a pneumatík. To všetko sme videli vo videu. Článok však spomína, že niektoré diely neprinášajú iba výhody, ale aj niektoré zápory - silnejší motor napr. zvýši hmotnosť auta. S ohľadom na tímovú hru je tiež dôležité vyladiť svoje auto tak, aby bolo vhodné na jeho špecifický účel. Nakoniec ešte jedna samozrejmosť - nové diely sa odomykajú postupne, hraním hry.


To sú všetky dnešné novinky, zaujali vás? Podeľte sa s nami v diskusii.
zaslal Trhač    03.08.2014, 13:45:00    sekcia WoS    zdroj: Oficiálna stránka WorldOfSpeed.com    komentáre (0)

Camera Hack pre Most Wanted

V poslednom videu z Most Wanted sme spomínali, že bolo vytvorené pomocou Camera Hacku. Ten sme dnes pridali do sekcie download pre Most Wanted. Teraz už konečne môžete vytvoriť pre svoj screenshot alebo video tú správnu scénu.

Autorom Camera Control je moder s prezývkou Racer_S, od ktorého sa u nás už niekoľko downloadov objavilo (obdobný Camera Control pre Shift a Custom Resolution Launcher pre Carbon). O jeho schopnostiach svedčí aj neskutočne rozsiahla databáza rôznych utilít a programov zameraných na úpravu rozlíšenia a kamery, ktorú môžete nájsť na jeho stránke ToCaEDIT.com.

Sekcia DOWNLOAD

S týmto programom je potom tvorba profesionálne vyzerajúcich videí z Most Wanted hračka, tak ako to ukazuje aj tento kúsok.

zaslal Trhač    02.08.2014, 19:30:00    sekcia NFS: MW2    komentáre (0)

WoS sa chystá na Gamescom

Gamescom je každoročná herná výstava konajúca sa v Cologne v Nemecku. Tento rok vychádza jej termín na 13. až 17. august. Túto výstavu si vybralo World of Speed na prezentovanie tímovej hry, taktiky a systému hodnotenia jazdy. Dočkáme sa tiež predstavenia nového auta (možno cez nové video), niekoľkých nových screenshotov, a nakoniec určitého dôležitého vyhlásenia ohľadom betatestu. Pokiaľ sa teda vývojári nerozhodli celú betu zrušiť, pravdepodobne sa dočkáme reálneho dátumu spustenia bety.

zaslal Trhač    01.08.2014, 11:20:00    sekcia WoS    zdroj: WorldOfSpeed.com    komentáre (0)

Skvelé video z Most Wanted

YouTuberská komunita okolo Need for Speed nás neustále zásobuje novým materiálom, mali sme tu už kaskadérske kúsky, nekonečný pursuit, ukážku DLC áut, všetky diely v jednom videu, hudobné video a dokonca aj názor prečo nehrať Rivals. Tentokrát sme našli ďalšie skvelé video, ktoré je z Most Wanted (2012).

Timelapse video so zrýchlením času od používateľa BojanVasiljevic03 , zaoberajúceho sa závodnými hrami a Minecraftom, v prvom rade ukazuje ako hlúpo pôsobia policajti, keď sa nemôžu dostať k svojmu cieľu. Bezcieľne krúžia a ničia všetko čo sa im dostane do cesty. Vo výsledku tak policajti spravia väčšiu škodu než ilegálny pretekár po ktorom idú.

Video však okrem vtipného správania AI (umelej inteligencie) ukazuje aj skvelú grafiku hry, všetky detaily a aj ničiteľnosť prostredia vyzerá veľmi dobre. Živý herný svet skutočne vynikne až na takto zrýchlenom videu. Autá jazdia hore-dole po ceste, semafory svietia. Vďaka dynamickému dennému režimu sa tiene hýbu tak ako v realite, po zotmení sa nasvietenie scény úplne zmení.

K posunutiu kamery bol mimochodom použitý camera hack, ktorý už čoskoro pridáme medzi downloady k Most Wanted.

zaslal Trhač    31.07.2014, 11:25:00    sekcia NFS: MW2    komentáre (0)

Aj NSX bude vo World of Speed!

Jedno auto, ktoré ešte nebolo oficiálne predstavené, sme už našli, bolo ním Bugatti Veyron. Veyron bol schovaný v oficiálnom videu, ďalšie auto sa schováva na ruskej stránke Playground.ru medzi rôznymi screenshotmi z hry. Ruská komunita celkovo má medzi vývojármi určitý špeciálny status, na ruských stránkach a fórach sa objavujú informácie, ktoré na oficiálnych stránkach nenájdete.

Na obrázku sa za žltým McLarenom schováva Honda NSX. V skratke ide o japonskú odpoveď na európske (super)športové vozy. Čo sa jazdných vlastností týka, bola zrovnávaná s Ferrari 348. Honda použila pri stavbe svoje know-how z Formuly 1 a dala vzniknúť vozu s dnes už legendárnym statusom. Auto propagoval dokonca aj samotný Ayrton Senna.

zaslal Trhač    30.07.2014, 23:55:00    sekcia WoS    komentáre (0)
Strana: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201


Archív noviniek