Vyhľadávanie

Galéria

najnovší obrázok od

Mazda RX-7 Spirit R '02
rozlíšenie 
veľkosť 
zobrazení 
pridané 
1920x1080
1,88 MB
591
9.7.2020
16:59:52

Kúpiť na PC

27,99€

Anketa

Ako hodnotíš NFS Heat? (známkovania ako v škole)
1
Zobraziť sekciu 140

2
Zobraziť sekciu 96

3
Zobraziť sekciu 103

4
Zobraziť sekciu 81

5
Zobraziť sekciu 88

Spolu hlasov: 508

Odkazy

Naša ikonka:
Naša ikonka

Spolupracujeme:
ABCgames.sk - hry, cheaty, trainery, návody, preklady, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
NFS-Planet
NFSCars.net
Electronic Arts
GTACity.cz

Štatistiky

Need for Speed Center


Novinky

EA po piatich rokoch ukončila život NFS World

Game over, race coming to an end, EA likvidujúca NFS World - aj také titulky sa objavili na konkurenčných NFS fanstránkach, po tom ako sa na oficiálnom webe NFS World z čista jasna objavila správa oznamujúca vypnutie herných serverov a celkové zrušenie hry do niekoľkých dní.

Podľa správy na Sectore sa toto ukončenie životného cyklu netýka iba NFS World, zrušené budú ďalšie tri F2P hry od EA - a to konkrétne Battlefield Heroes™, Battlefield™ Play4Free a FIFA World. Všetky hry sa podľa Sectoru potýkali s poklesom popularity, a preto sa takéto vypnutie zdá byť oprávneným krokom. Určite je to však drastický krok, a všetci hráči a fanúšikovia NFS World to nemusia prekusnúť.

Nižšie prikladáme pôvodnú správu v angličtine.

After five years on the race track, Need for Speed World is about to run its last lap. The free-to-play PC action racer will be permanently shutting down its servers on July 14th 2015. Purchases of SpeedBoosts will be disabled as of today.

When it launched 2010, Need for Speed World brought together best-in-class action racing with an unparalleled social experience on PC. However, five years on, we feel that the game no longer lives up to the high standard set by the Need for Speed franchise. The steady stream of live content kept our players engaged but unfortunately we were not able to keep pace with feature development. At this point, the major overhaul needed to bring the game up to speed is not viable for us, so after careful review we came to a decision to stop development and begin winding down support of Need for Speed World.

We’re still leaving Need for Speed World on for a couple more months. If you have a balance of in-game currency, we encourage you to spend it before July 14th. While you can spend the currency you already have, we are disabling the functionality to purchase SpeedBoost, as well as the ability to register new accounts, from now until the closing date.

It’s been a great ride. We would like to thank our community for a wonderful five years. We’re grateful for the time we spent together.

Need for Speed World development team
zaslal Trhač    16.04.2015, 10:00:00    sekcia NFSW    zdroj: Need for Speed World    komentáre (2)

Kto a kde hrá NFS - služba SteamSpy

Máme pre vás jednu zaujímavosť. Asi pred jedným týždňom začali herné portály písať o novej službe, nazvanej Steam Spy. Ide o webový portál, zbierajúci a analyzujúci informácie o predaji hier na Steame (známa digitálna distribúcia). Táto stránka umožňuje nájst ľuďom informácie o konkrétnej hre z ponuky Steamu, počet ľudí ktorí ju vlastnia, odkiaľ sú a kedy tú hru vlastne hrajú. Načo by nám takéto informácie boli? Môžeme sa pozrieť, kde má séria Need for Speed najviac fanúšikov!

Pustime sa teda do analýzy. Na Steame sú momentálne v ponuke iba tri diely zo série - a to Hot Pursuit, Shift a Undercover. Najobľúbenejšou z týchto troch hier je nepochybne Hot Pursuit, ktorú vlastní viac ako 600 000 ľudí po celom svete - a to iba na Steame (hru môžete mať kúpenú cez konkurenčný Origin alebo dokonca vo fyzickej verzii). Druhý je postarší Undercover (viac ako 200 000 ľudí), NFS:Shift má kúpených asi 140 000 ľudí. Všetky hry majú približne rovnako rozložený koláčový graf geografických dát o majiteľoch - asi štvrtina je z USA, 10-15% z Ruska, ďalej nasledujú hráči z Nemecka, menej je ich z Anglicka, Austrálie, Kanady, Brazílie, ďalej je ešte Francúzsko, Holandsko, Španielsko, Dánsko, Švédsko, Ukrajina, Polsko a Japonsko s 1% podielom.

Tieto čísla však vcelku opisujú celkové rozloženie hráčov po svete, je vidieť že USA a Rusko sú najvačšie trhy. Fanúšikov NFS budú baviť hlavne hry ako GTA IV, Just Cause 2, Portal 2 a Metro 2033. Takže viac-menej mainstreamoví hráči. Ak by vás zaujímalo čo sa hrá najviac na Slovensku, prvé rebríčky zaberajú osvedčené multiplayerovky: CS:GO, Dota 2, Team Fortress 2, klasický Counter-Strike atď.
zaslal Trhač    13.04.2015, 10:15:00    sekcia Ostatné    zdroj: Steam Spy    komentáre (0)

Čínske pokračovanie filmu Need for Speed?

Podľa portálu Variety.com sa chystá pokračovanie minuloročného filmu Need for Speed. Filmovať by sa však malo najmä v Číne, s čínskymi partnermi a aj čínskymi hercami. Zatiaľ sa nevie, či sa vo filme objavia aj pôvodní herci z prvého filmu (Aaron Paul, Dominic Cooper, Imogen Poots). Film by sa však mal odohrávať prevažne v USA.

Dôvodom pre tieto kroky je hlavne značný úspech filmu práve v Číne, keďže z celosvetového zárobku 203 miliónov dolárov pripadá na Čínu celých 65 miliónov dolárov. Správa hovorí, že s vydavateľom hernej série NFS Electronic Arts sa za účelom tvorby filmu spoja tri čínske spoločnosti: China Movie Channel, Jiaflix a 1905 Films. Práve tieto tri spoločnosti už minulý rok podobne spolupracovali na filme Transformers: The Age of Extinction. A výsledok? Najúspešnejší film roku 2014 v Číne. Títo ľudia zrejme vedia čo robia.

zaslal Trhač    13.04.2015, 09:35:00    sekcia Film    zdroj: Variety.com    komentáre (0)

Pätnásť vecí, ktoré ste zrejme vedeli o NFS

Americký portál RantGamer, zameriavajúci sa hlavne na rôzne top ten rebríčky a zoznamy, zverejnil článok s názvom "15 vecí ktoré ste nevedeli o Need for Speed". Pretože sme NFS fanstránka, nemohlo nám to ujsť, pozreli sme sa na zoznam a zistili že za veľa nestojí.

Platí to teda v prípade, ak ste už ostrieľaný, dlhoročný fanúšik našej rýchlej série. Zoznam totiž obsahuje iba základné informácie typu dátum vzniku, prvá podporovaná konzola, fakty že s Undergroundom sa séria vydala arkádovou cestičkou atď. Všetky fakty sú veľmi všeobecné, popísané iba dvoma riadkami textu. Ak vás však zaujíma trochu histórie okolo značky Need for Speed, určite sa na zoznam 15 faktov o NFS pozrite. Majú tam pekné obrázky :)
zaslal Trhač    07.04.2015, 13:30:00    sekcia Ostatné    zdroj: RantGamer.com    komentáre (0)

Film Need for Speed už túto nedeľu v TV

Po roku od premiéry filmu Need for Speed sa tento film dostane aj do slovenskej televízie. Konkrétne ho bude vysielať kanál Markíza už túto nedeľu 12.4. o 20:30. Dočkáme sa s najväčšou pravdepodobnosťou slovenského dabingu.

Pripomeňme, že film mal premiéru 13.3.2014. Pri tej príležitosti sme sa dočkali podareného slovenského traileru na film, tiež slovenskej recenzie od motoristických novinárov, zhrnuli sme si príbeh filmu a celkovo o ňom napísali mnoho zaujímavého materiálu.

My v nedeľu večer sledujeme Need for Speed, a vy?

zaslal Trhač    06.04.2015, 12:45:00    sekcia Film    komentáre (0)

Fast and Furious 7 - povinná jazda do kina

Určite ste to už zaregistrovali, valí sa na nás nový diel Rýchlo a zbesilo! Nebyť tejto filmovej série, asi by sme sa nikdy nedočkali NFS: Underground. Po druhej časti FaF im asi nikto neprorokoval takto úspešnú budúcnosť, no je to tu, máme tu v poradí už siedmy film. Poďme sa teda pozrieť čo nás v kine čaká.

Na konci šiesteho dielu sme sa dočkali prekvapivého cliff-hangeru v podaní Jasona Stathama ako nového záporáka, ktorý si "nahnevá" celú partiu pouličných pretekárov. Nový film má preto podtitul "Pomsta sa vracia domov". Na plátne sa znovu objaví množstvo exkluzívnych superšportov, no tiež aj mašín kategórie american muscle a JDM import lešteniek. Hlavnú úlohu však už dávno nehrá pretekanie, séria sa zvrhla smerom k bláznivej akcii prevádzanej partičkou komediálnych/dramatických postáv. Vadí nám to? Ani nie.

Film je dlhý 140 minút a v slovenských kinách bude mať premiéru druhého apríla 2015. Vidíme sa v kine!

zaslal Trhač    31.03.2015, 21:00:00    sekcia Ostatné    zdroj: Kino Považan, csfd.cz    komentáre (0)

WoS: otázky a odpovede od vývojárov (3.časť)

Máme tu tretiu časť pohľadu do hláv vývojárov pripravovaného online racingu World of Speed. Chcete vedieť na čom sa práve pracuje, či bude hra mať realistický mód alebo funkčné boxy na trati? Čítajte daľej.

Prvá otázka smerovala priamo na tím Slightly Mad Studios a ich aktuálnu prácu na hre. Odpoveď bola vcelku vyhýbavá, vývojári plánujú v blízkej dobe zverejniť viac informácií v kompletnom článku, preto máme ďalej čakať. Dozvedeli sme sa tiež, že okrem tratí v Európe a Amerike sa bude jazdiť aj po ázijských okruhoch a mestách. Hra bude čistou arkádou, nemáme čakať žiadne nastavenie meniace hru na simulátor.

Hráči dostanú možnosť nastaviť si ovládanie hry podľa seba. Všetky tlačidlá na gamepade/volante teda budú robiť presne to čo chcete. Hra tiež bude podporovať zapojenie viacerých monitorov, dokonca túto možnosť obsahuje už teraz. Čo sa týka gameplayov z bety, tých sa zrejme nedočkáme. Každý účastník betatestu totiž musí súhlasiť s množstvom pravidiel, a niektoré z nich zrejme budú zakazovať zverejnenie materiálov z hry.Hra bude okrem tímových pretekov obsahovať aj klasické herné módy, kde bude záležať iba na rýchlosti samotného hráča. Ranking systém je tu povinnosťou. Čo sa úprav kolies týka, nebudeme meniť ich veľkost, ale štýl a farbu. Pit lane na okruhoch zatiaľ funkčné nie sú, no možno sa ich dočkáme. A nakoniec, hra zrejme nebude hráčom radiť, ktoré auto je vhodné na aký typ pretekov. Vývojári chcú podnietiť záujem hráčov o samotné autá.
zaslal Trhač    31.03.2015, 12:00:00    sekcia WoS    zdroj: WorldofSpeed.com    komentáre (0)

Ghost Games s tretím štúdiom expanduje do Rumunska

Herné štúdio, o ktorom vám často píšeme, rastie na veľkosti. Štúdio Ghost Games, patriace pod vydavateľa Electronic Arts, po svojej centrále v švédskom Göteborgu a menšej pobočke v anglickom Guildforde založilo novú kanceláriu/tím/štúdio aj v hlavnom meste Rumunska, Bukurešti. Pridá sa nový tím k prácam na pripravovanom NFS?Rumunské štúdio sa zatiaľ stihlo pochváliť iba fotkou novej veľkoplošnej obrazovky, ktorú im práve inštalovali. O tom, na akom projekte budú pracovať, zatiaľ nevieme absolútne nič. Ghost Games od svojho vzniku v roku 2011 vytvorili iba jedinú hru, bolo ňou NFS Rivals. Mimochodom, štúdio ako celok momentálne ponúka až 18 voľných pozícií, celý zoznam nájdete na ich stránke.
zaslal Trhač    30.03.2015, 00:39:00    sekcia NFS2015    zdroj: Zing.cz    komentáre (0)

WoS: Toyota Corolla GT-S (AE86)

Do carlistu World of Speed pribudlo ďalšie veľmi známe auto. Je to Toyota Corolla AE86, lepšie známa ako "hači-roku". Toto auto sa stalo slávnym hlavne vďaka japonskej driftovacej scéne a rovnako japonskému seriálu Initial D. Chcete vedieť viac?

AE86 sa vyrábala od roku 1983 po rok 1987. Išlo o športový model v rámci piatej generácie Corolly. Auto malo motor vpredu a zadný náhon, išlo tak o cenovo dostupný športiak. Pod kapotou bol 1,6 litrový radový štvorvalec, benzínový, bez prepĺňania. Produkoval okolo 130 koní, ktoré boli na kolesá prenášané päťstupňovou prevodovkou, za príplatok Toyota v aute ponúkala aj samosvorný diferenciál.Toyota AE86 v základe nebola práve rýchlym autom, zrýchlenie na 100 km/h zvládla za viac ako osem sekúnd a maximálka bola jemne cez 200 km/h. Auto skôr fungovalo ako pretekársky polotovar, ktorý si priam pýtal ďalšie ladenie a upravovanie motoru aj podvozku. Nájsť preto v dnešnej dobe AE86 bez tuningových zákrokov je viac-menej nemožné. Môžeme predpokladať, že v hre bude toto auto vcelku obľúbené, jednak pre svoj ikonický status, no aj pre nízku hmotnosť, malé rozmery a tým pádom vrodenú obratnosť. A to sa ešte nebavíme o možných úpravách!

zaslal Trhač    29.03.2015, 01:30:00    sekcia WoS    zdroj: WorldofSpeed.com    komentáre (0)

No Limits v. 1.0.19

Mobilné Need for Speed si prešlo ďalšou z radu aktualizácií. Kompletný výpis v angličtine je zverejnený na taiwanskom webe iTunes. Naposledy sme písali o update na verziu 1.0.11, teraz si hra polepšila o niekoľko nových funkcii.

• Extra fuel refills – Play for longer with fuel refills every time you level up.
• Nitro improvements – Who doesn’t love a nitro hit?! Now you can use it more often by building it as you drive and when you perform well.
• Smarter stats – Stay ahead of your rivals with better control over your car’s performance parts.
• Get to know your competition – Understand your competition to get the edge on them! See more of the crew members before taking them on.
• Better start – New racers will be competing faster with improved tutorials.
• Improved stability – Game save issues have been resolved.


Celkovo sa teda jedná o upravenie systému platenia za preteky palivom, pridanie dopĺňania nitra počas pretekov, vylepšenie štatistických údajov v hre, úprava tutoriálov v hre a zvýšenie stability hry. A to sa počíta!

zaslal Trhač    28.03.2015, 20:50:00    sekcia NFSNL    zdroj: itunes.apple.com    komentáre (0)
Strana: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201


Archív noviniek