Vyhľadávanie

Galéria

najnovší obrázok od

(bez názvu)
rozlíšenie 
veľkosť 
zobrazení 
pridané 
960x960
62,42 kB
500
9.1.2020
17:27:54

Kúpiť na PC

52,99€

Anketa

Ako hodnotíš NFS Heat? (známkovania ako v škole)
1
Zobraziť sekciu 73

2
Zobraziť sekciu 42

3
Zobraziť sekciu 50

4
Zobraziť sekciu 44

5
Zobraziť sekciu 48

Spolu hlasov: 257

Odkazy

Naša ikonka:
Naša ikonka

Spolupracujeme:
ABCgames.sk - hry, cheaty, trainery, návody, preklady, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
NFS-Planet
NFSCars.net
Electronic Arts
GTACity.cz

Štatistiky

Need for Speed Center


Novinky

WoS: VW Golf GTI

Čakali ste betu? My tiež. No World of Speed, o ktorom sa verejnosť prvýkrát dopočula už pred jedným rokom v Amsterdame, tu ešte stále nie je. Dnes sa môžeme aspoň pozrieť na ďalšie auto, ktoré sa v aute objaví - je ním Volkswagen Golf GTI prvej generácie.

Modelová rada Golf vznikla v roku 1974 ako nástupca populárneho VW typ 1 (Chrobák). Auto bolo oveľa modernejšie - prišlo s (z dnešného pohľadu) klasickou koncepciou všetko vpredu, teda motor uložený pred prednou nápravou poháňal predné kolesá. Karoséria typu hatchback a vodou chladený motor tiež prekonávali staršie auto.Športovo ladená verzia GTI prišla o dva roky neskôr. Ani sám Volkswagen vtedy nemohol vedieť, že vytvoril prvý - ikonický - hot hatch. Prvý Golf GTI začal éru malých vreckových rakiet, ktorá vydržala až dodnes. Auto vtedy prišlo s dvoma benzínovými štvorvalcami, išlo o objem 1,6 a 1,8 litra. Oba mali výkon okolo 110 koní, čo nie je práve dych vyrážajúce číslo. Golf spred štyridsiatich rokov však vážil iba 810 kg, vďaka čomu bol nadpriemerne rýchly. Prvý Golf GTI má dnes vo svete výnimočné postavenie, a vo World of Speed sa zaradí po bok ďalších postarších velikánov - Mercedes-Benz 190E, Honda NSX a Mazda RX-7.
zaslal Trhač    14.02.2015, 10:00:00    sekcia WoS    komentáre (2)

Aký je vizuálny tuning v No Limits?

Vďaka neoficiálnej možnosti ako hrať NFS No Limits predčasne aj na trhoch kde ešte nie je normálne dostupné, máme na YouTube k tejto hre množstvo materiálu. Tentoraz sa pozrieme na možnosti vizuálnych úprav na aute. O možnostiach tuningu v hre sme písali už v súvislosti s FAQ a prvým gameplay videom.

Prvé video pochádza od používateľa AP3X™, ktorý má na tému NFS No Limits viacero videí (návod ako dostať No Limits do telefónu atď).


Vo videách vidíme, že možnosti tuningu sa vyrovnajú sérii NFS Underground. Na výber sú kompletné bodykity, ďalej úprava predných aj zadných svetiel (mračítka, zatmavenie), disky, spätné zrkadlá, výmena kapoty, spoiler na kufri aj odtrhová hrana na streche, a samozrejme nové výfuky. Niektoré zdroje na internete hovoria aj o strešnom nasávaní.

Všetko ešte môžete ďalej farebne doladiť. Či už sa jedná o základnú farbu karosérie, odtieň diskov, fólie na oknách alebo farbu brzdových strmeňov. Skrátka Underground v telefóne.

Druhé, komplexnejšie video je od používateľa Saif OS.

zaslal Trhač    11.02.2015, 10:30:00    sekcia NFSNL    komentáre (1)

Ďalšie skladby z No Limits

O najnovšom mobilnom NFS veľa informácií nemáme, hra je ešte stále oficiálne dostupná iba pre malú časť sveta. Počas tohto čakania na finálnu, vyladenú verziu nás aspoň Firemonkeys na Twitter konte NFSNL zásobujú novými ukážkami soundtracku tejto hry. Tentokrát tu máme nové skladby od Flosstradamus a Le Castle Vania.Obe skladby sú (rovnako ako skladby predtým) uložené na SoundCloude. Na voľné stiahnutie však bohužiaľ nie sú.

Všetky doteraz ohlásené skladby môžete nájsť v sekcii SOUNDTRACK k NFSNL.

zaslal Trhač    10.02.2015, 12:45:00    sekcia NFSNL    zdroj: Twitter.com    komentáre (0)

911 Turbo ako darček pre hráčov NFS World

Multiplayerový racing NFS World znovu oslavuje. Naposledy sme hovorili o darčeku pri príležitosti štvrtého výročia spustenia, predtým sa oslavovali dva milióny likov na ich Facebook stránke. A to bolo v júni minulého roku. Teraz sa oslavujú už tri milióny likov, a to znamená zisk jedného miliónu fanúšikov za necelých osem mesiacov! Skutočne slušná práca.Odmenou pre všetkých hráčov je tentokrát Porsche 911 Turbo “Glacier”. S autom ste mohli jazdiť v NFS World už od septembra 2010, bolo vtedy iba na prenájom. Aby ste ho však teraz skutočne získali, musíte splniť pár podmienok. Ide o prejdenie najdlhšieho preteku na mape - Hastings circuit - dvakrát. Môžete ho dokončiť buď v single- alebo v multiplayeri. Dôležité je, aby ste to stihli do stredy 11. februára 2015. Auto vám potom pribudne na účet v pondelok 16. februára.

zaslal Trhač    07.02.2015, 12:50:00    sekcia NFSW    zdroj: Need for Speed World stránka    komentáre (2)

Soundtrack k No Limits!

Informácie o zatiaľ najnovšom NFS sa nám postupne zbiehajú. Už vieme o všetkých dostupných autách, máme aj približné info o hardwarových nárokoch, vieme ako môžeme prispieť vydavateľovi (EA) a vďaka Twitter kontu NFSNL a Need for Speed Wiki už vieme aj o hudbe, ktorá bude v hre hrať pri pretekoch.

Sekcia SOUNDTRACK

Cez Twitter už tím ľudí okolo NFSNL fanúšikov informoval o prvých dvoch skladbách z hry. Prvou je Murdaa od amerického producenta a DJ 12th Planet.


Druhá skladba je od austrálskej skupiny Calling All Cars, ktorá hrá progresívny rock. Budeme však počuť napr. aj skladbu od Steva Aoki, ktorý už má svoj zárez na soundtracku pre Rivals.

zaslal Trhač    31.01.2015, 23:00:00    sekcia NFSNL    zdroj: NFS.Wikia.com    komentáre (0)

V No Limits je limitom prázdna nádrž

Zarobiť na hre, ktorú ponúkate zadarmo, je v dnešnej dobe možné vďaka modelu free to play. Takúto hru je možné stiahnuť a hrať úplne zadarmo, obsahuje však aj tzv. mikrotransakcie, ktoré slúžia na sprístupnenie špeciálneho obsahu za reálne peniaze. Tento model používa aj nové mobilné NFS Limits, o ktorom sa za posledný mesiac dozvedáme mnoho nových vecí.V No Limits vás ironicky bude limitovať práve prázdna nádrž - palivo je totiž platidlom potrebným k vstupu do preteku. A palivo si môžete buď kúpiť za skutočné peniaze, alebo počkať stanovený časový interval a nádrž sa vám doplní automaticky. Benzín nieje v hre jediným platidlom, je tu ešte Cash, Style Points, Designs a Gold, za ktorý sa nádrž tiež dá dotankovať.

Máme tu teda hru, v ktorej musíte/môžete platiť za benzín. Skutočne "zaujímavý" nápad, ktorý do NFS No Limits pridáva zopár obmedzení.
zaslal Trhač    31.01.2015, 20:10:00    sekcia NFSNL    zdroj: NFSPlanet.com    komentáre (0)

Tento rok skutočne príde nové NFS

Ešte pred pár dňami ste o novom NFS hovorili iba neoficiálne, no dnes už môžeme s istotou tvrdiť že skutočne príde ešte tento rok. Vieme to z oficiálnych finančných výsledkov vydavateľstva EA, ktoré ako vieme zastrešuje celú sériu Need for Speed.

Z tejto správy vyplýva, že sa v minulom štvrťroku celému EA po finančnej stránke darilo. Na trh sa dostal Titanfall, nový Dragon Age aj služba EA Access. Viac si môžete prečítať napr. v článku na Eurogameri.

V správe sa o NFS konkrétne píše toto:
Our Need for Speed franchise will return in FY16 with a game that is already looking spectacular.

Znamená to teda, že Ghost Games skutočne na hre pracujú, a my čakáme predbežne na výstavu E3 2015 v júni tohto roku.
zaslal Trhač    29.01.2015, 19:00:00    sekcia NFS2015    zdroj: Sector.sk    komentáre (0)

Ghost Games hľadá vedúceho výroby

Zo stránky herného štúdia Ghost Games (NFS Rivals) sme vydolovali niekoľko informácií, ktoré naznačujú že štúdio ešte stále pracuje na najnovšom "veľkom" dieli Need for Speed. Posledná oficiálna správa o prácach na novom dieli série je totiž stará už osem mesiacov. Ghost Games však na svojej stránke vydali nový inzerát, v ktorom hľadajú osobu na obsadenie pozície Associate Producer. Požadovanou je pritom predchádzajúca skúsenosť s vývojom pretekárskych hier.

Podobný inzerát sme videli naposledy v júne, keď štúdio hľadalo nového riaditeľa výpravy, zodpovedného za príbeh hry. Najnovší inzerát bol zverejnený na Twitter konte Ghost Games 13. decembra minulého roku. V inzeráte sa hovorí o pozícií "Associate Producer", ktorú môžeme preložiť ako vedúci výroby. Ten by sa mal starať o niektoré z vývojárskych tímov, spolupracovať s hlavným producentom a dohliadať na celkovú kvalitu hry. Požadované sú výborné komunikačné schopnosti, vodcovské zručnosti, znalosť patričného softvéru, aspoň bakalársky titul a zapálenie pre hry. Výhodou sú tiež predchádzajúce skúsenosti s vývojom pretekárskych hier.Je vcelku pravdepodobné, že sa jedná o pozíciu potrebnú pri vývoji ďalšieho plnotučného (PC+konzoly) NFS. Mobilné No Limits je totiž projektom austrálskeho štúdia Firemonkeys, a o žiadnom inom hernom tituli od Ghost Games sme doteraz nepočuli. Stále teda čakáme na oficiálne ohlásenie hry, alebo aspoň na nejaké neoficiálne informácie. My v NFS Centre nateraz očakávame klasický model - predstavenie na výstave E3, vydanie hry koncom roku. Tohtoročná výstava E3 začína 16. júna, dovtedy neostáva nič iné než čakať.
zaslal Trhač    26.01.2015, 14:00:00    sekcia NFS2015    zdroj: GhostGames.com    komentáre (0)

Spa a Nordschleife vo World of Speed!

V najnovšom videu z World of Speed nám tvorcovia hry - Slightly Mad Studios, ukazujú rôzne trate dostupné v hre. Také video sme čakali už dlhú dobu, a rozhodne nesklamalo. Vo WoS totiž uvidíte skutočne krásne miesta.

Nad World of Speed sme už takmer lámali palicu. Vydanie hry sa totiž podľa plánom oneskorilo, aj poznávacie značky na autách hovoria o tom že hra mala vyjsť už minulý rok. Podľa najnovších správ by sme sa začiatkom tohto roku mali konečne dočkať CBT (closed beta test). Preto každé nové video o tejto multiplayer free2play pretekárskej arkáde poteší fanúšikov tohto projektu.Najnovšie video (vydané včera) má za cieľ ukázať rôzne lokácie, v ktorých budeme v hre jazdiť. Zaujímavé trate sa totiž veľkou mierou podieľajú na výslednom zážitku z hry, a ľudia zo Slightly Mad to zrejme veľmi dobre vedia. Budeme totiž jazdiť v slnkom zaliatych metropolách ako Los Angeles, Londýn, Moskva a Monako. Francúzske azúrové pobrežie je zastúpené traťou Azure Coast (Cote d Azur z Need for Speed: Porsche Unleashed). Pozrieme sa však aj do hôr!Trať Mountain Spiral Road bola očividne inšpirovaná Alpami. Kopec snehu a zakrútených horských asfaltiek plných vláseniek - to všetko znie veľmi dobre. Ďalšia trať, California Highway, bude veľmi rýchla - dlhé rovné úseky budú vyhovovať superšportom. Dostaneme sa však aj na skutočné pretekárske okruhy, v hre nás čaká austrálsky Bathurst, anglický Silverstone a Brands Hatch.Už v nadpise sme prezradili, že vo videu uvidíme aj skutočne legendárne okruhy. Ani jeden z nich pritom vo videu nebol konkrétne pomenovaný, oficiálne preto ešte ostávajú tajomstvom. Prvým z nich je belgická trať Spa-Francorchamps, ktorá je každoročnou súčasťou kalendára Formule 1. Na videu sa nám poodhalila hlavne známou zákrutou Eau Rouge. Krásny a rýchly okruh v lese bude určite medzi hráčmi obľúbený.

Druhá "skrytá" trať má dokonca ešte väčší status - iba málokto nikdy nepočul o Zelenom pekle. Na obrázku je totiž zákruta Karussell, ktorá je pevnou súčasťou pekelnej Severnej slučky Nurburgringu. 21 kilometrov, desiatky zákrut a neprehľadných horizontov, neustále zmeny počasia a neustále zápasenie automobiliek o najrýchlejší čas na tejto extrémnej trati - to všetko je Nordschleife. Jednoznačne ide o povinnosť pre každého fanúšika závodných áut a pretekania.V skratke - môžeme sa tešiť na skutočne kvalitné okruhy aj skvelé autá. Ostáva iba počkať na vydanie hry, ktoré je však ešte stále v nedohľadne. Na ŠPZ áut ešte stále svieti rok 2014, snáď to znamená že vývojári naplno pracujú na iných veciach a na drobnosti im čas nezvýšil.

zaslal Trhač    22.01.2015, 11:30:00    sekcia WoS    zdroj: WorldofSpeed.com    komentáre (3)

FAQ pre No Limits

Po vydaní hry na vybraných trhoch po svete bolo herné štúdio Firemonkeys údajne zavalené otázkami ohľadom tohto mobilného dielu NFS. Na Facebook stránke NFSNL preto zverejnili sekciu Frequently Asked Questions (často kladené otázky), ktorá obsahuje mnoho zaujímavých informácií.

Z tohto článku sme pre vás vybrali tie najdôležitejšie veci. Dozvedáme sa napríklad, že:
» hra je skutočne zdarma na stiahnutie a hranie - ide tu teda o model free2play rozšírený v posledných rokoch. Samotná hra teda bude zdarma, platiť sa bude za vylepšený herný obsah (nie je to však nutné). Tento platený obsah umožní vylepšiť hráčom ich autá rýchlejšie, alebo rýchlejšie dosiahnuť určitý level v hre. Hra by sa však mala dať prejsť aj bez akéhokoľvek platenia.

» na hranie hry musíte byť neustále pripojení. Online multiplayer však napriek tomu momentálne v hre nenájdete. Mal by však pribudnúť neskôr.

» hra bude určite vydaná v obchodoch App Store (iOS) a Google Play (Android). Austrálske štúdio Firemonkeys však údajne preskúmava aj ostatné možnosti (Windows Phone?).» hra má vyjsť niekedy v roku 2015 (dosť široký časový interval). Už sme však písali o tzv. soft launchi, kde bola hra pokusne vydaná na niektorých trhoch.

» hra zatiaľ neobsahuje anglický jazyk. To sa však má zmeniť pri celosvetovom vydaní hry, do ktorého ešte vývojári hru patrične vylepšia.

» všetky dáta o progrese hry (savy) sa momentálne ukladajú iba na pamäť vášho zariadenia (a nie na vzdialený server tak ako je obvyklé v prípade Steamu/Originu). Pri zmazaní hry teda prídete nielen o profil, ale aj zakúpené vylepšenia. Preto odporúčame nekupovať žiadne vylepšenia až pokiaľ hra nebude patrične vylepšená a nevyjde celosvetovo.

» hra v momentálnej verzii neobsahuje otvorený svet ani podporu herných ovládačov. Vývojári však tieto prvky môžu do hry pridať neskôr.

» hra má obsahovať milióny kombinácií vylepšenia auta - či už po stránke výkonu alebo vzhľadu. V správe sa spomínali vylepšenia motoru, prevodovky, podvozku, tiež sa dočkáme výmeny spoilerov, nasávania na streche, kapoty, zatmavenia okien a ďalšieho.
Tuning v štýle Underground? Určite áno, táto hra sa ním určite inšpirovala.

» hardwarové nároky sme už spísali v samostatnej sekcii nášho webu. Potrebujete teda minimálne iPhone 4S alebo rovnako výkonný iPad, v prípade Androidu potom systém vo verzií aspoň 4.0, dvojjadrový procesor na frekvencii 1,2 GHz, GPU Tegra 3 alebo podobne výkonnú konkurenciu a rozlíšenie displeju aspoň 800x600 px.

zaslal Trhač    15.01.2015, 11:30:00    sekcia NFSNL    zdroj: Twitter.com, Facebok.com    komentáre (0)
Strana: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200


Archív noviniek