Vyhľadávanie

Galéria

najnovší obrázok od

MR2
rozlíšenie 
veľkosť 
zobrazení 
pridané 
1600x900
340,76 kB
15439
11.8.2021
17:47:11

Kúpiť na PC

Kúpiť na PC
69,99€

Anketa

Ako hodnotíš NFS Heat? (známkovania ako v škole)
1
Zobraziť sekciu 1352

2
Zobraziť sekciu 1114

3
Zobraziť sekciu 1055

4
Zobraziť sekciu 1018

5
Zobraziť sekciu 1075

Spolu hlasov: 5614

Odkazy

Naša ikonka:
Naša ikonka

Spolupracujeme:
ABCgames.sk - hry, cheaty, trainery, návody, preklady, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
NFS-Planet
NFSCars.net
The-Witcher.cz
GTACity.cz

Štatistiky

Need for Speed Center

WoS: Subaru BRZ

O World of Speed sme za posledný mesiac nenapísali ani jednu novinku. Má to svoj dôvod, okolo hry sa stále veľa nedeje. Testovanie hry je ešte stále iba v alfa fáze, čo znamená že hru hrá iba niekoľko vybraných hráčov z Ruska. Na betatest fanúšikovia čakajú ako na spasenie, na oficiálnej stránke stále prebiehajú rôzne súťaže o získanie kľúčov do tejto prvotnej ochutnávky hry. Medzičasom bolo dokonca ohlásené ukončenie NFS World, teda najväčšieho konkurenta WoS. Taký dôležitý faktor (nahradenie vedúceho titulu) si snáď WoS nenechá ujsť, nie?

Poďme sa teraz pozrieť na nejaké oficiálne správy - a teda predstavenie ďalšieho nového auta do carlistu. Tentokrát ide o Subaru BRZ. Zrejme každý "petrolhead" vie o čo sa jedná - malo by ísť o duchovného nástupcu hači-roku Toyoty AE86. Auto teda malo byť cenovo dostupným autom pre vodiča, ktorému by prinieslo skutočné a nefalšované zážitky z jazdy (čo sa ovládania týka). Ako to dopadlo v reáli sa môžete presvedčiť v teste Chrisa Harrisa, z môjho pohľadu auto momentálne zabíja vysoko nastavená cena (a to sa ešte nepredáva nový Mustang, ktorého predaje s GT86 bohužiaľ vytrú podlahu).

Naspäť k Toyote (teda vlastne Subaru). Väčšinou sa o aute dočítate ako o Toyote GT86, no predáva sa aj ako Subaru BRZ a Scion FR-S. V praxi to funguje asi tak, že je auto viac Subaru ako Toyota - Subaru auto vyrába vo svojich továrňach a štvorvalcový boxer pod kapotou má od Toyoty iba systém priameho vstreku paliva.

BRZ má nízku hmotnosť, dvestokoňový dvojliter a veľmi dobré jazdné vlastnosti, preto by to na trati malo byť veľmi schopné auto. Určite bude v hre obľúbené, po zvýšení výkonu motoru by z neho totiž mohla byť slušná raketa.

zaslal Trhač    17.05.2015, 10:00:00    sekcia WoS    zdroj: WorldofSpeed.com    komentáre (0)

Superfast je prúser na kolečkách

Priznávam, že posledné diely filmovej série Rýchlo a Zbesilo mi veľmi nesadli. Áut bolo málo, akcie veľa. Väčšina scén bola prehnaná a na konci filmu všetkému ešte pridali šťavu. Najviac mi je však ľúto, ako veľmi sa posunuli od povodného filmu.
Avšak, vtedy som ešte nevedel že to môže byť aj oveľa, oveľa horšie. Jeden z fanúšikov nášho NFS Center mi poslal tip na film Superfast - paródiu na istú rýchlu a zbesilú filmovú sériu. Superfast majú na svedomí tvorcovia Jason Friedberg a Aaron Seltzer, ktorí sú zrejme vo vytváraní paródií na známe filmy už dobre zabehnutí - na konte totiž majú filmy ako "Toto je Sparta!", "Disaster Movie" a "Sajrajt sága" (to posledné je paródia na Twilight). Ako teda dopadlo ich pretvorenie Fast and Furious do humorného diela?

Jedným slovom - zle. Superfast sa snaží parodovať snáď všetko od jednotlivých úsekov filmu po rasovú príslušnosť hercov. Dej začína známym prvým pretekom, kde na odpútanie pozornosti polície slúži "černoch v bielej štvrti". Dočkáme sa samozrejme nádrží N2O aj (takmer vtipnej) obhliadky motora .


Superfast používa zväčša nevtipné a predvídateľné vtipy a gagy. Do filmu sa tvorcom podarilo prepašovať aj typický identifikačný prvok zlej paródie - tanečnú pasáž. Zaujímavo je vykreslený bromance trojuholník medzi postavami Vina Serenta (Torreto), Lucasa White (Brian) a Curtisom (Vinco). Tiež bola v procese parodovania zmenená orientácia Michelle (Letty/Michelle Rodriguez).

V skratke - tento film vám možno v niektorých momentoch trochu zdvihne kútiky, ale po zvyšok sledovania si skôr budete želať rýchly koniec tohto predstavenia. Superfast totiž nemá ani len zaradenú spiatočku, ono počíta zuby prevodovky.

A možno sa budete baviť, kto vie?

zaslal Trhač    29.04.2015, 09:59:59    sekcia Film    zdroj: CSFD.cz, IMDb.com    komentáre (0)

Záverečné výpredaje v NFS World

Ako už určite viete, NFS World z mnohých dôvodov o niekoľko dní skončí. I keď sa to niekoľko tisíc ľudí snažilo zmeniť petíciou, zrejme to k ničomu neviedlo. Spomínaná petícia síce dosiahla požadovaný počet podpisov a vedeniu EA bol odoslaný prosebný list, doteraz sme sa nedočkali žiadnych správ o odpovedi.

Dokonca aj chovanie ľudí - vývojárov a komunitných manažérov pre NFS World nasvedčuje tomu, že sa 14. júla dočkáme definitívneho a neodvratného konca tejto online multiplayerovej hry. Vo svete Need for Speed World sa hýbali ceny snáď úplne všetkého. Cena Car Slotu je teraz iba symbolický 1 SB, Car Prize Packy sú za 500 SB, násobiče reputácie a peňazí sú zadarmo. Pre viac informácií sa pozrite na oficiálne stránky hry.

Takéto razantné zníženie cien pomôže tým pár hráčom, ktorí hre ešte ostali verní, k poriadnemu zlepšeniu ich herného konta. Tiež je dosť nepravdepodobné, že po takýchto mimoriadnych krokoch v cenníku herných predmetov sa hra ešte naspäť vráti ku svojmu normálnemu behu.

zaslal Trhač    27.04.2015, 11:30:00    sekcia NFSW    zdroj: world.needforspeed.com    komentáre (2)

Toyota Supra z Rýchlo a zbesilo je na predaj

Kto by si nespomínal na oranžovú Supru z prvého Fast and Furious, ktorú vo filme riadil samotný Paul Walker? Presne to auto s upraveným motorom 2JZ, dusíkom, polepmi a asi 16-rýchlostnou prevodovkou je teraz na predaj v aukcii. Rozmýšľate nad ideálnou zbraňou na Vin Diesela? Toto je ono.

Jedná sa o jedno z niekoľkých áut vytvorených/upravených pre účely filmu. Tento konkrétny kus sa podľa popisu na aukčnej stránke objavil vo filme vo viacerých scénach, hlavne však vo finálnych pretekoch cez koľajnice, v súboji medzi O Connorom a Torretom.Toto auto vďaka bodykitu, žiarivej farbe, krídle na kufri a pretekárskym sedačkám možno vyzerá ako desaťsekundové auto (tj. 1/4 míľový drag race by zvládlo do 10 sekúnd), no skutočnosť je trochu odlišná. Toto auto pod kapotou má iba "obyčajný" trojlitrový radový atmosferický šesťvalec s 220 koňmi a päťrýchlostnú prevodovku. Situáciu veľmi nezachránia ani tie krásne hliníkové disky, na ktorých sú obuté Yokohama pneumatiky. V interiéri je športový volant a mnoho prídavných budíkov.Aukcia by sa mala uskutočniť v termíne 12. - 17. mája 2015. Cena za takýto kus filmovej histórie je rovnako mimoriadna ako auto samotné - očakáva sa ponuka v rozmedzí $150,000 - $200,000. Je to podľa vás priveľa? Toyoty Supry sú výnimočné autá, motor 2JZ je legendárny pre svoje takmer neobmedzené schopnosti, no a prvé Rýchlo a zbesilo naštartovalo celosvetový fenomén tuningu.
zaslal Trhač    20.04.2015, 20:55:00    sekcia Film    zdroj: TopGear.com    komentáre (0)

Petícia pre NFS World

Naša posledná novinka o konci NFS World určite nepotešila mnohých z vás. Nie ste v tom však sami. Rozhodnutie vydavateľa EA - vypnúť servery NFS World - zdvihlo vlnu nevôle naprieč celým svetom. Fanúšikom nestačí možnosť hrať do 14. júla tohto roku (a potom prejsť na inú hru), chcú donútiť EA prehodnotiť svoje rozhodnutie. A k tomu by im mohla pomôcť elektronická petícia s viac ako 6000 podpismi.

Petíciu za udržanie NFS World nažive má na svedomí istý Marc Tremblay z Kanady. Za štyri dni od vzniku má petícia už 6650 podpisov, a ďalšie pribúdajú každú hodinu. Cieľom je získať 7500 podpisov, po prekonaní tejto hranice bude samotnému šéfovi EA, Andrewovi Wilsonovi, odoslaný list požadujúci udržanie hry online a pri živote.

Je viac-menej jasné, že petícia vyzbiera stanovený počet podpisov. Ako však zareaguje vedenie EA, to si netrúfame odhadnúť. Je zrejmé, že NFS World má okolo seba početnú komunitu hráčov. To je vidieť aj zo správy o rušení F2P titulov na oficiálnom webe EA. Z 34 komentárov (všetky negatívne) sa veľká väčšina týka práve NFS World. Ostatné hry možno naozaj trpeli nízkou popularitou. Ale NFS World? Určite nie.
zaslal Trhač    19.04.2015, 14:50:00    sekcia NFSW    zdroj: Change.org    komentáre (0)

EA po piatich rokoch ukončila život NFS World

Game over, race coming to an end, EA likvidujúca NFS World - aj také titulky sa objavili na konkurenčných NFS fanstránkach, po tom ako sa na oficiálnom webe NFS World z čista jasna objavila správa oznamujúca vypnutie herných serverov a celkové zrušenie hry do niekoľkých dní.

Podľa správy na Sectore sa toto ukončenie životného cyklu netýka iba NFS World, zrušené budú ďalšie tri F2P hry od EA - a to konkrétne Battlefield Heroes™, Battlefield™ Play4Free a FIFA World. Všetky hry sa podľa Sectoru potýkali s poklesom popularity, a preto sa takéto vypnutie zdá byť oprávneným krokom. Určite je to však drastický krok, a všetci hráči a fanúšikovia NFS World to nemusia prekusnúť.

Nižšie prikladáme pôvodnú správu v angličtine.

After five years on the race track, Need for Speed World is about to run its last lap. The free-to-play PC action racer will be permanently shutting down its servers on July 14th 2015. Purchases of SpeedBoosts will be disabled as of today.

When it launched 2010, Need for Speed World brought together best-in-class action racing with an unparalleled social experience on PC. However, five years on, we feel that the game no longer lives up to the high standard set by the Need for Speed franchise. The steady stream of live content kept our players engaged but unfortunately we were not able to keep pace with feature development. At this point, the major overhaul needed to bring the game up to speed is not viable for us, so after careful review we came to a decision to stop development and begin winding down support of Need for Speed World.

We’re still leaving Need for Speed World on for a couple more months. If you have a balance of in-game currency, we encourage you to spend it before July 14th. While you can spend the currency you already have, we are disabling the functionality to purchase SpeedBoost, as well as the ability to register new accounts, from now until the closing date.

It’s been a great ride. We would like to thank our community for a wonderful five years. We’re grateful for the time we spent together.

Need for Speed World development team
zaslal Trhač    16.04.2015, 10:00:00    sekcia NFSW    zdroj: Need for Speed World    komentáre (2)

Kto a kde hrá NFS - služba SteamSpy

Máme pre vás jednu zaujímavosť. Asi pred jedným týždňom začali herné portály písať o novej službe, nazvanej Steam Spy. Ide o webový portál, zbierajúci a analyzujúci informácie o predaji hier na Steame (známa digitálna distribúcia). Táto stránka umožňuje nájst ľuďom informácie o konkrétnej hre z ponuky Steamu, počet ľudí ktorí ju vlastnia, odkiaľ sú a kedy tú hru vlastne hrajú. Načo by nám takéto informácie boli? Môžeme sa pozrieť, kde má séria Need for Speed najviac fanúšikov!

Pustime sa teda do analýzy. Na Steame sú momentálne v ponuke iba tri diely zo série - a to Hot Pursuit, Shift a Undercover. Najobľúbenejšou z týchto troch hier je nepochybne Hot Pursuit, ktorú vlastní viac ako 600 000 ľudí po celom svete - a to iba na Steame (hru môžete mať kúpenú cez konkurenčný Origin alebo dokonca vo fyzickej verzii). Druhý je postarší Undercover (viac ako 200 000 ľudí), NFS:Shift má kúpených asi 140 000 ľudí. Všetky hry majú približne rovnako rozložený koláčový graf geografických dát o majiteľoch - asi štvrtina je z USA, 10-15% z Ruska, ďalej nasledujú hráči z Nemecka, menej je ich z Anglicka, Austrálie, Kanady, Brazílie, ďalej je ešte Francúzsko, Holandsko, Španielsko, Dánsko, Švédsko, Ukrajina, Polsko a Japonsko s 1% podielom.

Tieto čísla však vcelku opisujú celkové rozloženie hráčov po svete, je vidieť že USA a Rusko sú najvačšie trhy. Fanúšikov NFS budú baviť hlavne hry ako GTA IV, Just Cause 2, Portal 2 a Metro 2033. Takže viac-menej mainstreamoví hráči. Ak by vás zaujímalo čo sa hrá najviac na Slovensku, prvé rebríčky zaberajú osvedčené multiplayerovky: CS:GO, Dota 2, Team Fortress 2, klasický Counter-Strike atď.
zaslal Trhač    13.04.2015, 10:15:00    sekcia Ostatné    zdroj: Steam Spy    komentáre (0)

Čínske pokračovanie filmu Need for Speed?

Podľa portálu Variety.com sa chystá pokračovanie minuloročného filmu Need for Speed. Filmovať by sa však malo najmä v Číne, s čínskymi partnermi a aj čínskymi hercami. Zatiaľ sa nevie, či sa vo filme objavia aj pôvodní herci z prvého filmu (Aaron Paul, Dominic Cooper, Imogen Poots). Film by sa však mal odohrávať prevažne v USA.

Dôvodom pre tieto kroky je hlavne značný úspech filmu práve v Číne, keďže z celosvetového zárobku 203 miliónov dolárov pripadá na Čínu celých 65 miliónov dolárov. Správa hovorí, že s vydavateľom hernej série NFS Electronic Arts sa za účelom tvorby filmu spoja tri čínske spoločnosti: China Movie Channel, Jiaflix a 1905 Films. Práve tieto tri spoločnosti už minulý rok podobne spolupracovali na filme Transformers: The Age of Extinction. A výsledok? Najúspešnejší film roku 2014 v Číne. Títo ľudia zrejme vedia čo robia.

zaslal Trhač    13.04.2015, 09:35:00    sekcia Film    zdroj: Variety.com    komentáre (0)

Pätnásť vecí, ktoré ste zrejme vedeli o NFS

Americký portál RantGamer, zameriavajúci sa hlavne na rôzne top ten rebríčky a zoznamy, zverejnil článok s názvom "15 vecí ktoré ste nevedeli o Need for Speed". Pretože sme NFS fanstránka, nemohlo nám to ujsť, pozreli sme sa na zoznam a zistili že za veľa nestojí.

Platí to teda v prípade, ak ste už ostrieľaný, dlhoročný fanúšik našej rýchlej série. Zoznam totiž obsahuje iba základné informácie typu dátum vzniku, prvá podporovaná konzola, fakty že s Undergroundom sa séria vydala arkádovou cestičkou atď. Všetky fakty sú veľmi všeobecné, popísané iba dvoma riadkami textu. Ak vás však zaujíma trochu histórie okolo značky Need for Speed, určite sa na zoznam 15 faktov o NFS pozrite. Majú tam pekné obrázky :)
zaslal Trhač    07.04.2015, 13:30:00    sekcia Ostatné    zdroj: RantGamer.com    komentáre (0)

Film Need for Speed už túto nedeľu v TV

Po roku od premiéry filmu Need for Speed sa tento film dostane aj do slovenskej televízie. Konkrétne ho bude vysielať kanál Markíza už túto nedeľu 12.4. o 20:30. Dočkáme sa s najväčšou pravdepodobnosťou slovenského dabingu.

Pripomeňme, že film mal premiéru 13.3.2014. Pri tej príležitosti sme sa dočkali podareného slovenského traileru na film, tiež slovenskej recenzie od motoristických novinárov, zhrnuli sme si príbeh filmu a celkovo o ňom napísali mnoho zaujímavého materiálu.

My v nedeľu večer sledujeme Need for Speed, a vy?

zaslal Trhač    06.04.2015, 12:45:00    sekcia Film    komentáre (0)
Strana: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202 - 203


Archív noviniek