Vyhľadávanie

Galéria

najnovší obrázok od

MR2
rozlíšenie 
veľkosť 
zobrazení 
pridané 
1600x900
340,76 kB
4088
11.8.2021
17:47:11

Kúpiť na PC

27,99€

Anketa

Ako hodnotíš NFS Heat? (známkovania ako v škole)
1
Zobraziť sekciu 350

2
Zobraziť sekciu 212

3
Zobraziť sekciu 222

4
Zobraziť sekciu 192

5
Zobraziť sekciu 194

Spolu hlasov: 1170

Odkazy

Naša ikonka:
Naša ikonka

Spolupracujeme:
ABCgames.sk - hry, cheaty, trainery, návody, preklady, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
NFS-Planet
NFSCars.net
The-Witcher.cz
GTACity.cz

Štatistiky

Need for Speed Center


Novinky

Nádejné jesenné hry odložené

Dve z niekoľkých hier z pretekárskeho prostredia, ktoré sme odporúčali v starších článkoch, sa dočkali odloženia oficiálneho vydania. Na úžasne vyzerajúci simulátor Project CARS a multiplayerový The Crew si budeme musieť počkať o trochu dlhšie.

Project CARS bol odsunutý z pôvodného termínu vydania v novembri 2014 až na 20. marec 2015. Dôvody sú zaujímavé - tvorcovia hry sa chcú vyhnúť vydaniu na jeseň, pretože ako sme spomínali už aj my, tá je na kvalitné pretekárske hry vcelku bohatá. Project CARS by vydaním v novembri možno nezískal úplne všetku pozornosť, keďže momentálne vyšla lákavá Forza Horizon 2 a Driveclub. Pridaný čas využijú tým najlepším možným spôsobom - vylepšovaním hry. Pripomeňme si, že Slightly Mad Studios, ktoré vyrába Project CARS, stojí tiež za World of Speed. Pri WoS očakávame prvý otvorený betatest, ktorý by sa mal začať každú chvíľu.


A čo ten Crew? Nakoniec sa z novembra presúva jeho vydanie na 2. december tohto roku. Vydavateľ hry oznámil že plánuje spustiť ďalší betatest s cieľom ďalej vylepšiť používateľskú prívetivosť. Tým sa aspoň vyladí kľúčová online stránka hry, a zamedzí sa tak problémom sprevádzajúcim vydanie Driveclubu.
zaslal Trhač    03.11.2014, 23:45:00    sekcia Ostatné    komentáre (0)

Október vo videosekcii

Nový portál, prinášajúci prevažne anglické videotesty zaujímavých áut preložené do slovenčiny, sme predstavovali už začiatkom septembra. Vo video sekcii odvtedy pribudol nový materiál, poďme sa naň teda pozrieť.

V prvom rade bol zverejnený príbeh splneného detského snu v podobe nádherne zrenovovanej Toyoty Celicy. Video ElectricFederal: Toyota Celica - zabudnutý japonský fastback predstavuje prvú generáciu Celicy a jej majiteľa, ktorý sa odhodlal splniť si sny a vytvoril neskutočne krásne auto. Celica možno nezaujme svojimi papierovými výkonmi, no jedná sa o old-school klasické japonské auto a určite by sa za ňou otočilo viac hláv než za nejakou naftovou Octaviou RS. Partička ElectricFederal si pre svoje videá určite vie vybrať zaujímavé autá, na svojom konte majú totiž aj videá s BMW M3 a Chevrolet Corvette Sting Ray.


Motoristický novinár Chris Harris si však tiež vie vybrať na test zaujímavé stroje. Najskôr bol na zamrznutom jazere v Švédsku prevetrať Audi A1 Quattro, na ktoré sa ideálne hodí popis "vrecková raketa". Potom sa dostal na prezentáciu nového Porsche Boxster S na Route Napoleon, údajne jednej z najlepších ciest na svete. Dokonalý zážitok je zaručený.


Okrem testu Boxsteru bol ešte preložený aj test nového Mercedesu SL spolu s jazdou v jeho predchodcoch. A nakoniec je tu ešte dobrodružný roadtest Morganu Plus 8 - video ktoré mapuje cestu s Morganom z Anglicka do Švajčiarska. Nebyť mnohých problémov s kvalitou, bolo by to veľmi zaujímavé auto.

Pokiaľ ste však fanúšikmi nekompromisnej rýchlosti, skôr vás bude zaujímať duel BMW M5 proti Nissanu GT-R a nažívanie s McLarenom MP4-12C. Každopádne, zostaňte naladení. Nové videá budú pribúdať!

zaslal Trhač    02.11.2014, 19:45:00    sekcia Ostatné    komentáre (0)

Most Wanted CoreX video

Ruská fanstránka NFSko.ru z temných zákutí Internetu vydolovala zaujímavé video, viažuce sa k Need for Speed Most Wanted. Toto video bolo vytvorené štúdiom Black Box pred začatím práce na populárnom dieli série z roku 2005. Video malo načrtnúť základnú myšlienku Most Wanted a definovať základné prvky hry.

Video bolo súčasťou zberateľskej verzie hry Black Edition. Môžeme v ňom vidieť dosť presnú mapu Rockport City. Typické časti mesta už boli definované v ranej fáze vývoja hry. Vidíme tiež ďalšie známe prvky - princíp Rap Sheet, tiež známy nákladiak, policajnú helikoptéru, široké diaľnice s mýtnicami a policajnými zátarasmi. Zaujímavé je, že v hlavnej úlohe sa objavuje namiesto BMW M3 GTR rovnako sympatické a schopné Porsche 911 Turbo S (996). Celkovo môžeme povedať, že video veľmi presne zachytáva atmosféru výslednej hry a to čo si Black Box zaumienili, to aj dodržali.

zaslal Trhač    31.10.2014, 20:00:00    sekcia NFSMW    zdroj: Need for Speed World Site    komentáre (4)

WoS: The McLaren F1

V nadpise novinky nie je chyba, Mac F1 si skutočne zaslúži tento anglický člen, používaný v prípade označenia niečoho špeciálneho, výnimočného. Niektorí si budú McLaren F1 pamätať ešte z Need for Speed II, tým ostatným objasníme prečo je okolo tohto auta taký humbug.

McLaren F1 je superšportom deväťdesiatych rokov minulého storočia, vyrábal sa od roku 1992 do 1998. Auto stvoril známy Gordon Murray, jeden zo geniálnych konštruktérskych mozgov. O F1 sa najčastejšie hovorí, že prekonalo svoju dobu. Auto používa netypické rozmiestnenie trojice sedadiel, kde je miesto vodiča umiestnené presne v strede auta. Ako prvé používalo karbónový monokok - vec typickú skôr pre superšporty 21. storočia. Karoséria bola v porovnaní s Ferrari F50 a ostatnými dobovými konkurentmi doslova oholená o prvky vytvárajúce prítlak - žiadne masívne krídlo ani radikálny spoiler vpredu. Prítlačný efekt zaisťovali dva kevlarové ventilátory, odsávajúce vzduch spod auta.Motorom bol atmosférický vidlicový dvanásťvalec 6.1 L S70/2 s výkonom 627 koní, s obmedzovačom nastaveným na 7500 ot./min. S obmedzovačom bola maximálna rýchlosť rekordných 372 km/h, bez neho až 391 km/h. Motor používa ako tepelný štít fóliu vyrobenú z pravého zlata. Vďaka použitiu týchto exotických materiálov sa podarilo dosiahnuť hmotnosť iba 1138 kg, vďaka ktorej má F1 lepší pomer váhy k výkonu než Bugatti Veyron.

Rýchlostný rekord držalo F1 vlac ako dekádu, pokoril ho až spomínaný Veyron. McLaren F1 je však ešte stále najrýchlejším neprepĺňaným autom na svete. Celkovo sa vyrobilo iba 106 kusov, a vďaka všetkým spomenutým faktorom (neskutočné výkony a exkluzivita prameniaca z nízkeho počtu existujúcich kusov) majú momentálne ojazdené F1 niekoľkonásobne vyššiu cenu (červená cestná verzia sa nedávno predala za 6,2 miliónu libier) než pôvodné nové auto.

Výnimočné auto? Rozhodne. Svojho času definovalo kategóriu superšport. Vo World of Speed to bude povinná jazda.

zaslal Trhač    26.10.2014, 14:30:00    sekcia WoS    komentáre (1)

Vyšlo NFS 2014, inak povedané Rivals Complete Edition

Tohtoročnú situáciu zrejme už poznáte. Nové NFS je v nedohľadne, máme len pár pochybných informácií o názve hry a dátume vydania. Namiesto NFS sa venujeme ostatným zaujímavým závodným hrám, ktoré vypĺňajú vzniknutú medzeru. Prázdne miesto sa však snaží zaplniť aj špeciálna verzia NFS Rivals, doteraz najnovšieho Need for Speed titulu.

Complete Edition sme po prvýkrát spomenuli už v článku zo septembra. Neskôr sme preberali možnú cenu 69,99 Eur, ktorá sa objavila na Amazon.de. Dnes však už máme všetky dôležité informácie, a tak už vieme že hra so všetkými DLC (pridávajú Jaguar, Ferrari, Lamborghini, Loaded Garage a Movie Pack) v cene sa objavila na Origine za nie až tak šialených 39,99 Eur.

Jedná sa o verziu na PC, a tá sa týka zrejme väčšiny hráčov. Zaujímavé však je, že spomenutá prestrelená cena 69,99 je stále aktuálna - účtuje si ju Microsoft na svojom obchode za verziu pre konzolu Xbox One. Čím sa dá odôvodniť tridsať eurová prirážka, vedia zrejme len v EA/Microsofte.

Zhrňme si to teda: teraz si môžete kúpiť hru, ktorú pravdepodobne všetci (ľudia ktorí na ňu čakali ju zrejme hrali už minulý rok) už dávno majú prejdenú. Oproti tej, ktorá vyšla pred rokom, obsahuje niekoľko zaujímavých áut navyše, no stojí o 20 Eur viac než verzia bez nich. Samozrejme, kúpiť všetky DLC k pôvodnej verzii hry by vyšlo drahšie, no stále sa vynára myšlienka, či hru predsa len nemohli spestriť ešte nejakým iným obsahom. Niekde v riaditeľstve EA si napriek tomu mysleli, že to je dobrý nápad. Čo si myslíte vy?


Podľa traileru je zrejme jednou z najlepších vecí na Rivals búranie do iných áut. Ostáva len čakať na avizované zlepšenie aspektov hry s novým dielom.
zaslal Trhač    23.10.2014, 19:30:00    sekcia NFSR    zdroj: NeedforSpeed.com    komentáre (0)

Driveclub je vonku spolu s recenziami

Ďalšia z hier, ktoré sme spomínali ako možnú náhradu za tohtoročné nevydané Need for Speed, sa dostala do sveta. Výhradne PS4 titul Driveclub oficiálne vyšiel už 8. oktôbra 2014, čo je viac ako pol roka po pôvodnom, plánovanom vydaní vo februári tohto roku.

Samotná hra má asi 17 GB, čo je v dnešnej dobe priemerná hodnota. Spustenie hry sa bohužiaľ nezaobišlo bez problémov - servery nevydržali nápor hráčov. Následne hráčov zaskočili problémy so sťahovaním aktualizácie hry. Tieto informácie môžu byť samozrejme médiami zveličené, poďme sa preto pozrieť na samotné výsledky recenzií.

Na slovenskom Sectore dostala hra hodnotenie 7.0, kde bolo vyzdvihované grafické prevedenie hry, kvalitne spracované lokácie, zaujímavý carlist a sociálne prvky. Medzi mínusmi je chabá deštrukcia vozidiel, slabá motivácia k pokračovaniu v kariére a celkovo pocit nedokončenej hry.

Najväčšie hodnotenie dostala hra na PlayStation Universe, konkrétne až 9,5 so slovami "Driveclub je neodolateľný a posúva žáner vpred". Na IGN.com hra získala hodnotenie 7,9 za skvelé prevedenie pocitu z rýchlosti a audiovizuálnu stránku. Mínusmi bolo málo singleplayer obsahu v hre. Eurogamer dal hre 6/10 a GameSpot sa s hodnotením dostal dokonca na 5/10.

Ak sa vám však nechce prechádzať siahodlhými recenziami, máme tu ako zvyčajne video, ktoré vás má presvedčiť o kvalitách hry.

zaslal Trhač    22.10.2014, 14:20:00    sekcia Ostatné    komentáre (3)

Najdlhší drift v Rivals? To bude asi tento

Časy, keď bolo driftovanie začlenené do hry a vyzeralo vcelku realisticky, sú už dávno preč spolu s Undergroundom 2. I keď, s pripravovaným NFS 2015 by sme sa mohli dočkať posunu smerom k sérii Underground. Driftovanie v nových dieloch je každopádne ovládané mechanizmami, ktoré o "realite" a "zábavnosti" počuli len v príručke.

Systém, keď auto dlho nič nerobí a potom automaticky prejde do riadeného driftu, stojí aj za nasledujúcim videom. YouTuber BojanV03 sa pochválil so svojím jedenásť kilometrov dlhým driftom v NFS Rivals. Prakticky mu stačilo iba rozbehnúť auto na potrebnú rýchlosť, zrejme cez ručnú brzdu utrhnúť zadok a potom už iba držať rýchlosť a smer. Ak hľadáte skutočne veľký pľac na driftovanie, tento nájdete v lokalite nazvanej Sun Valley Run. BojanV03 našťastie k videu priložil aj mapu s označeným miestom jeho 11km činu:Vychutnajte si video s driftom, ktoré našťastie jeho autor rozumne zrýchlil. Prišli ste na tento trik aj vy? Alebo ste odhalili niečo iné? Chceme to počuť!

zaslal Trhač    19.10.2014, 11:15:00    sekcia NFSR    komentáre (2)

Simulátor Assetto Corsa dosiahol verziu 1.0

Hru Assetto Corsa sme predstavovali v článku o zaujímavých závodných hrách. Hra podobného razenia ako legendárne Live for Speed, fRactor, GTR a trochu aj NFS Shift je určite už po dlhšiu dobu v hľadáčiku nadšencov skutočných, realistických pretekov. Dobrá správa priatelia, Assetto Corsa sa dopracovalo do významnej verzie 1.0!

I keď vývojári dôrazne upozorňujú že verzia 1.0 ešte neznamená hotový produkt, hra sa posunula správnym smerom. Pridaný bol dôležitý model poškodenia pneumatík, ďalej poškodenie vizuálne, no tiež týkajúce sa motoru, podvozku a aerodynamických vlastností áut. Pridaná bola zaujímavo znejúca podpora Virtual Reality headsetu Oculus DevKit 2, vylepšený bol celkový výkon hry, multiplayer a audio engine. Okrem toho boli do hry pridané viaceré nové automobily, menujme hlavne Ferrari LaFerrari, 458 GT2, Mercedes AMG SLS GT3, Lotus Exige S a nové trate Spa, Silverstone a Trento Bondone hillclimb.

Vo videu je vidieť práve nové LaFerrari jazdiace po belgickej trati Spa.

zaslal Trhač    18.10.2014, 23:45:00    sekcia Ostatné    zdroj: Assetto Corsa.net    komentáre (0)

WoS: BMW M3 (E92)

Po dlhšej dobe tu máme znovu prírastok medzi oficiálne predstavené autá vo World of Speed. Dnes to bude celé o legendárnom bavoráku BMW M3. Kompaktné kupé so zadným náhonom a poriadnym motorom. Čo viac si môžete priať?

M3 sa vyrába už viac ako 30 rokov, a za ten čas si auto vybudovalo povesť skvelého športového náčinia. Prvá M3 priamo súperila s ostrým Mercedesom 190E v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Auto si vtedy vystačilo so štvorvalcom S14. Po generácii E30 prišla E36, tentokrát už so šesťvalcom, motorom tak typickým pre BMW. E36 je momentálne vyhľadávaným tovarom hlavne medzi okruhovo zameranou komunitou. Už po menších úpravách sa potenciál auta dostane na úplne novú úroveň.M3 E46 zahviezdila v originálnom Most Wanted. Auto so širokými bokmi, elegantnou splývavou karosériou a točivým radovým šesťvalcom si získalo srdcia hráčov. Táto generácia okrem Most Wanted účinkovala aj v dieloch Undercover, Shift a Shift 2 Unleashed. E46 bola hodnotená ako vynikajúce, po všetkých stránkach vyvážené auto. To čo však nasledovalo sa dá označiť iba jedným slovom. Kladivo.Generácia E92 vymenila motor R6 za V8. Je to väčšie, ťažšie, rýchlejšie auto. Štvorlitrový atmosferický osemvalec produkuje 420 koní v šialených 8300 ot./min. a autu s karbónovou strechou udeľuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,6 s (video chybne uvádza čas 3,9). Coupé E92 (sedan má označenie E90) sa stalo hlavnou tvárou NFS Shift. Pre zaujímavosť, ak by ste si chceli spraviť radosť touto kráskou, pekné bazárové kusy momentálne stoja okolo 30 000 Eur. Príbeh M3 sa nateraz končí generáciou F80. Vrátila sa k radovému šesťvalcu, no kone pod motorom tentokrát doháňa turbami. O novom premenovaní u BMW ste už asi počuli - najostrejšie malé kupé hľadajte pod označením M4.

Vo World of Speed sa objaví osemvalcové kladivo. Určite sa bude jednať o rýchle auto, 420 koní a maximálka cez 280 sú silné argumenty. V hre si určite nájde svojich fanúšikov. Ak vás však skôr zaujal vývoj modelu M3, odporúčam video o evolúcii M3.

zaslal Trhač    16.10.2014, 22:30:00    sekcia WoS    zdroj: WorldOfSpeed.com    komentáre (0)

Ako dopadla Forza Horizon 2

Novú Forzu Horizon 2 sme už spomínali ako nádejnú hru. Skvelý carlist, skvelé lokácie, skvelá grafika. Jediným záporom zostáva jej dedikácia konzolám, z ktorej je PC hráčom smutno. Forza vyšla pred pár týždňami a už si ju okrem recenzentov stihli vyskúšať aj samotní hráči. Aké hodnotenia si od nich vyslúžila?

Začnime slovenskou tvorbou. V recenzii na Sectore bola nová Forza označená slovným spojením "hra, na ktorú ste čakali" a odniesla si vynikajúce hodnotenie 9.0. Kladom je dlhá herná doba a rozmanitá krajina. Na českom Tiscali Forza vyfasovala totožných 9/10 a vyzdvihovaná je prevažne oddychová nátura hry. Uznávané IGN zatiaľ nechalo bodovanie na čitateľov, hra tam má solídnych 8/10. GameSpot ocenil hru hodnotením 8/10 a kvitoval atmosféru festivalu (na ktorom sa vlastne hra odohráva). Nakoniec si nechávame obľúbený Metacritic. Metascore hry je 85, užívateľské hodnotenie je momentálne na hodnote 7,8 z desiatich. Každopádne sa jedná o veľmi vysoké hodnotenia, ktoré môže ohroziť zrejme iba Crew a Project CARS.

Pamätáte sa ešte na Accolades Trailer na NFS Rivals, v ktorom boli zhrnuté hodnotenia dôležitých recenzií hry? Podobné pochvalné videá sú v dnešnej dobe časté, jedno má aj Horizon 2.

zaslal Trhač    14.10.2014, 19:30:00    sekcia Ostatné    komentáre (0)
Strana: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194 - 195 - 196 - 197 - 198 - 199 - 200 - 201 - 202


Archív noviniek