Vyhľadávanie

Galéria

najnovší obrázok od

jesenný čas
rozlíšenie 
veľkosť 
zobrazení 
pridané 
1600x1200
1,55 MB
1735
2.10.2018
14:25:02

Kúpiť na PC

32,99€

Anketa

Odkazy

Naša ikonka:
Naša ikonka

Spolupracujeme:
ABCgames.sk - hry, cheaty, trainery, návody, preklady, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
NFS-Planet
NFSCars.net
Electronic Arts
GTACity.cz

Štatistiky

Need for Speed Center


Novinky

World of Speed: Amsterdam

Predvádzacia akcia ako sa patrí. Tak by sa dalo zhrnúť podujatie, ktoré usporiadalo Slightly Mad Studios pre novinárov v Amsterdame v Holandsku. Hralo sa World of Speed a jazdilo na okruhu.

Celá akcia sa odohrala na okruhu Zandvoort (jazdila tu aj F1), kde organizátori vyhradili pre novinárov osem PC. Na nich si mohli vyskúšať hru v tímoch po štyroch hráčoch. K dispozícií bola klávesnica, ovládač z Xboxu 360 a volant Logitech G27, na ktorých demonštrovali vývojári skvelú hrateľnosť bez ohľadu na pripojené ovládanie. Hralo sa buď na okruhu v Brand Hatch alebo trati v Londýne.

Potom mali hráči možnosť vyskúšať si jazdu svojho života v skutočných superšportoch na okruhu. Na výber bolo z Ferrari, Aston Martinu, alebo Lamborghini. Nakoniec ich ešte previezli po okruhu profesionálni jazdci na Renaulte Clio a Forde Mustang. Slušná akcia, čo poviete?

Celú akciu zaznamenáva nasledovné video.

zaslal Trhač    20.05.2014, 20:40:00    sekcia WoS    zdroj: WorldofSpeed.com    komentáre (0)

Vypnutie Gamespy znemožní multiplayer starších NFS

Spoločnosť GameSpy, ktorá zabezpečovala multiplayer mnohých hier od EA, končí. Vyjadrila sa tak na svojich webových stránkach s tým, že všetky služby spojené s poskytovaním multiplayeru ukončí dňa 31.5.2014.

Ktorých dielov Need for Speed sa toto vypnutie multiplayeru týka?
» Need for Speed: Hot Pursuit 2
» Need for Speed: ProStreet (týka sa iba Nintenda DS)
» Need for Speed: Undercover (taktiež iba Nintendo DS)

Oficiálna správa od EA hovorí, že sa budú snažiť zachrániť multiplayer aspoň u najpopulárnejších hier ako Battlefield 2, Battlefield 1942, Medal of Honor: Allied Assault a Command & Conquer. Pre hráčov ostatných hier ostáva spoľahnúť sa na komunitu, ktorá snáď tieto problémy prekoná.

O všetkých novinkách vás budeme informovať.
zaslal Trhač    15.05.2014, 18:40:00    sekcia NFSHP2    zdroj: Sector.sk    komentáre (0)

World of Speed: Mercedes-Benz 190E 2.5-16 Evolution

Z multiplayerovky World of Speed sa nám na piatich screenshotoch z hry predstavuje nové vozidlo, tentokrát ide síce o starší, ale o to legendárnejší Mercedes-Benz 190E 2.5-16 Evolution. Všetky screeny sú v rozlíšení FullHD.Mercedes-Benz 190E je vlastne predchodca triedy C. Konkrétne verzie Evolution boli zamerané na ostrú jazdu - autá mali šestnásťventilový štvorvalec vyrobený v Cosworthe, z objemu 2,5 litra mal výkon 205 koní. V roku 1988...Mercedes mal ďalej 5-rýchlostný manuál, ten prenášal výkon na zadnú nápravu. Auto malo taktiež diferenciál so zníženou svornosťou (LSD), podvozok bol pritvrdený a znížený. 190E sa nakoniec stalo základom k závodnému špeciálu nasadenému v DTM. Cestným verziám konkurovala hlavne prvá generácia BMW M3.

zaslal Trhač    15.05.2014, 17:55:00    sekcia WoS    komentáre (0)

Need for Speed oslavuje 20 rokov

Dvadsať rokov histórie, dvadsať vydaných hier, nespočetne veľa ocenení a dokonca aj jeden celovečerný film. Tomu sa teda hovorí úspech. A hovorí sa tomu tiež - Need for Speed.

Prvý diel z hernej série Need for Speed vyšiel ešte v roku 1994 na konzolu 3DO a neskôr bol portovaný na DOS (presne tak, DOS, kedy ste o ňom naposledy počuli?), prvý PlayStation a Segu Saturn. Už vtedy bola skratka NFS pevne spätá s vydavateľom Electronic Arts. Hra obsahovala spolu osem áut (deviate sa dalo odomknúť), sedem máp a naháňačky s políciou.

The Need for Speed dalo vzniknúť dnes už legendárnej hernej sérii, ktorá je zhrnuá v nasledujúcom krátkom videu:Ako to vidíte vy? Zažíva NFS svoj vrchol alebo úpadok? A koľkých ďalších rokov sa značka ešte dožije?
zaslal Trhač    12.05.2014, 21:30:00    sekcia História    komentáre (0)

World of Speed: Pagani Huayra

Nachvíľku zabudnime na fakt, že nás tento rok žiadne nové Need for Speed nečaká. Našťastie má tento rok vyjsť niekoľko veľmi zaujímavých herných projektov, spomeniem napr. len multiplayerový World of Speed, ktorému sa tu venujeme trochu viac. Páni zo Slightly Mad Studios sa na diskusnom fóre ich oficiálneho webu podelili s novými screenshotmi z hry.


Tentokrát prezentujú jedno auto, ktoré skvelo zapadá do kategórie superšport. Ide o najnovšie dielo taliana menom Horacio Pagani, ktorého by koniec koncov mohol poznať asi každý správny petrolhead, a jeho Pagani Huayra, auto, ktoré stojí vedľa staršej Zondy ako jej väčší brat.


Huayru poháňa motor 6.0l V12 pôvodne vyrobený divíziou AMG. Je prepĺňaný dvoma turbami, a tak dokáže vydolovať až 730 koní a 1000 Nm. Na zadnú nápravu je táto sila prenášaná sedemstupňovou sekvenčnou prevodovkou. Vďaka použitiu karbónového monokoku je auto extrémne tuhé a ľahké - váži len 1350 kg. Medzi ďalšie špecialitky patria vyklápacie Gullwing dvere a aktívne aerodynamické prvky.


Všetky screenshoty sú vo FullHD. Tešíte sa na túto sci-fi exotiku vo World of Speed?
zaslal Trhač    11.05.2014, 14:04:00    sekcia WoS    komentáre (0)

Návšteva štúdia Ghost Games

Dnes sa pozrieme o jeden rok späť do minulosti. Pred tým, ako bola anglická časť študia čiastočne rozpustená, pred tým, ako bolo ohlásené vydanie nového NFS až na budúci rok. Ako to vyzeralo v hernom štúdiu Ghost Games, ktorého prvá hra mala ešte len vyjsť?

Po vstupe do švédskej časti štúdia (konkrétne v Gothenburgu), vás privíta veľké červené logo, znázorňujúce (neprekvapivo) ducha.


Na videu, vytvorenom ešte v máji minulého roku, je (vtedy ešte len pripravovaná) hra bližšie predstavovaná. Ghost Games boli vtedy zložení z veľmi talentovaných ľudí pracujúcich napr. na sérií GTA alebo pretekárskej Forze. Samotný riaditeľ štúdia Marcus Nilsson pracoval pre štúdio DICE (séria Battlefield). Zaujímavé je, že majú v štúdiu pohodených aj niekoľko kvalitných volantov od Logitechu, napriek tomu že samotná hra ich nepodporuje.

zaslal Trhač    10.05.2014, 12:00:00    sekcia NFSR    komentáre (0)

Názory tvorcov ohľadom #FutureofNFS

Ľudia z Ghost Games od šiestej hodiny poobede odpovedajú na otázky fanúšikov na oficiálnom Twitter konte NeedforSpeed, poďme sa spolu pozrieť na to, čo sme sa z ich odpovedí dozvedeli.

» Po prvé, bol potvrdený grafický engine FrostBite 3, s ktorým už štúdio má svoje skúsenosti (beží na ňom Rivals).
» S vývojom hry sú len v ranej fáze vývoja (síce správa, ktorá vyšla len pred pár hodinami hovorila niečo iné), preto zrejme na blížiacej sa hernej výstave E3 nebude ukázaná žiadna prezentácia chystanej hry.
» Na otázku, ktorú časť hry plánujú vylepšiť vývojári najviac, odpovedali - grafika bude ešte lepšia.
» Je tu malá možnosť zdieľania (prípadne exportu) záznamov z pretekov (replays).
» Na otázku, či bude ďalší diel NFS nadväzovať na niektorú z predchádzajúcich častí, alebo to bude čisto nový diel, odpovedali tvorcovia - nabudúce to bude dynamicky rozdielne. Čo si pod tým predstaviť, uvidíme asi až v roku 2015.
» Tvorcovia sú si taktiež vedomí veľkej obľúbenosti série Underground.
» Je možné, že príbehovo bude ďalšia hra podobná Rivals (teda žiaden komplikovaný dej). Nie je to ale isté.
» Na otázku ohľadom rozsiahlej úpravy vzhľadu áut bola vcelku pozitívna odpoveď - možno že sa v tejto oblasti niečo zlepší.
» Herné štúdio sa momentálne skladá z asi 100 ľudí.

To je nateraz všetko. Zostaňte naladení na NFS Center, ďalšie novinky budú pribúdať.
zaslal Trhač    07.05.2014, 19:45:00    sekcia Ostatné    komentáre (2)

Nové NFS až o rok!

Na stránke needforspeed.com sa objavila nová správa, hovoriaca v skratke o tom, že najnovší diel série Need for Speed nevyjde v tomto roku, ale až v roku 2015. Viac informácií vám prinesieme v priebehu nasledujúcich hodín - na Twitteri budú tvorcovia nových dielov NFS - Ghost Games odpovedať na otázky.Marcus Nilsson (podpísaný ako výkonný producent Ghost Games) v správe hovorí, že v hernom štúdiu už majú rozpracovanú nasledujúcu hru. Nechcú ju však vydať v tomto roku a namiesto toho chcú vypočuť ohlasy hráčov a vytvoriť konečne tú hru, po ktorej všetci túžia.
zaslal Trhač    07.05.2014, 14:05:00    sekcia Ostatné    komentáre (0)

NFS film zarobil už 200 miliónov

Film Need for Speed prekonal ďalšiu nastavenú latku - utŕžil na vstupnom viac ako 200 miliónov dolárov. Ľudia z NFS sa s týmto úspechom podelili cez oficiálny kanál na Twitteri. Film mal pritom premiéru začiatkom marca, a prezentácií filmu určite pomohla aj návšteva Aarona Paula v TopGeare.

Táto správa znamená aj to, že si pri nákladoch odhadnutých na 66 mil. USD na seba film zarobil už dvakrát. Dočkáme sa aj druhého dielu?

zaslal Trhač    03.05.2014, 17:27:00    sekcia Film    zdroj: Twitter.com    komentáre (0)

Filmový Mustang je tak trochu podvod

Pamätáte sa na Ford Mustang, ktorý si zahral vo filme Need for Speed a potom bol v aukcii predaný za celých 300 000 dolárov? Za také peniaze si človek môže kúpiť asi desať nových Mustangov V8, preto musí byť tento konkrétny kus niečím špeciálny. Je to tým, že má až 900 koní pod kapotou?

Podľa tlačovej správy, ktorú vydal samotný Ford, tomu tak je. Auto by malo byť kvôli takému náporu výkonu značne upravené, a tak vo Forde pridali na kapotu nasávacie otvory. Aby šlo auto s dobou, spätné zrkadlá nahradili kamery a do interiéru si našlo cestu štartovacie tlačidlo. Vo filme to predsa bolo všetko vidieť, tak kde je problém? Ford totiž pustil k autu novinárov...


Tí odhalili, že tento konkrétny Mustang nemá ani motor naladený na 900 koní divíziou Ford Racing, ani skutočné kamery namiesto spätných zrkadiel. Čo určite má, sú zaslepené nasávacie otvory na kapote a vstupy vzduchu v nárazníku, plastové atrapy kamier a hlavne kus plastu v tvare štartovacieho tlačidla nalepený na mieste zásuvky na 12V. Možno boli nakupovať rekvizity značky Tuningline.


Otázkou na záver zostáva, či to niekomu vadí. Ford vydal oficiálne PR správy, kde hovoril o skutočne upravenom aute. Vzhľadom na hercov je však pochopiteľné, že ich nenechali trápiť sa s premotorovaným strojom. Mňa len stále máta jedna scéna z filmu, kde tento Mustang jazdil po okruhu, vyrazil zo zákruty a na asi tristo metrovej rovinke dosiahol maximálnu rýchlosť 370 km/h...
zaslal Trhač    30.04.2014, 08:30:00    sekcia Film    zdroj: TopSpeed.sk    komentáre (0)
Strana: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72 - 73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 - 109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126 - 127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144 - 145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180 - 181 - 182 - 183 - 184 - 185 - 186 - 187 - 188 - 189 - 190 - 191 - 192 - 193 - 194


Archív noviniek