Aj NSX bude vo World of Speed!

Na obrázku sa za žltým McLarenom schováva Honda NSX. V skratke ide o japonskú odpoveď na európske (super)športové vozy. Čo sa jazdných vlastností týka, bola zrovnávaná s Ferrari 348. Honda použila pri stavbe svoje know-how z Formuly 1 a dala vzniknúť vozu s dnes už legendárnym statusom. Auto propagoval dokonca aj samotný Ayrton Senna.

WoS: hra vs. realita

V nasledujúcom videu môžete pozorovať ako sa vývojári popasovali s predlohou v podobe ruskej Moskvy. Nejakým zázrakom sa im podarilo uzavrieť niekoľko ulíc mesta a zajazdiť si tam na Spider verzii McLarenu 12C (časť MP4 sa z označenia auta po novom vypúšťa). Oveľa menším problémom potom bolo zajazdiť si rovnakú trať vo WoS a z výsledku spraviť video. Vcelku dobrá práca, nie?
Aj Veyron bude vo World of Speed!

Veyron sa na videu prvýkrát objavil popri Huayre na konci 42. sekundy a potom ešte od 44. po 46. sekundu. Zaujímavé je tiež, že trať ktorú na videu vidíme sa veľmi podobá na Monako (typický tunel a vysoké budovy na jednej strane cesty).

Našli ste vo videu niečo zaujímavé aj vy? Podeľte sa s nami v diskusii.
WoS: nové screenshoty RX-7, budúce Dream Drive video

Najskôr je treba spomenúť šesť nových screenshotov Mazdy RX-7. Na niektorých fotkách je možné vidieť do tváre vodičom, ktorí sa v jednotlivých autách menia. Je teda jasné, že rozličné 3D modely postáv už vytvorené sú a v hre sa dočkáme asi aj nejakej možnosti výberu vzhľadu hráča.






Ďalšou zaujímavou informáciou je, že očakávame predstavenie ďalšieho nového auta do carlistu WoS. Nové auto sa predvedie vo videu s podtitulom Dream Drive - tak ako sme to videli u RX-7 a 190E. Jeho konkurenciou/súperom/rivalom vo videu bude Mitsubishi Lancer Evolution X FQ400, očakávať preto môžeme poriadne športové auto - určite žiadny hothatch, ale ani superšport.
Vývojári tiež pracujú na výbere vhodných piesní do hry. Keďže ich zaujíma aj názor samotných hráčov, vytvorili im na službe Spotify vlastný playlist, do ktorého môžu pridávať hudbu ktorú by v hre chceli počuť. Je treba spomenúť, že na prístup k playlistu je potrebné byť zaregistrovaný.
WoS - Dream Drive: RX7 vs. 190E

Na videu je dobre ukázaný vizuálny tuning áut a tiež rôzne poveternostné podmienky - letné počasie a suchý asfalt je po chvíli nahradený dažďom. Vývojári stále upozorňujú na možnosť zapojiť sa do betatestu, na ktorý sa môžete prihlásiť na oficiálnej stránke hry. Betatest sa ešte stále nezačal, a nevie sa ani dátum jeho spustenia.
World of Speed: Mazda RX-7 (FC3S)

Mazda RX-7 spomedzi zástupu športových (alebo vlastne hocijakých) áut vyčnieva vďaka použitému motoru. Na rozdiel od klasického spaľovacieho motora používajú modely rady RX od Mazdy takzvaný Wankelov motor. Piest sa tu nepohybuje klasicky hore-dole po valci, no skôr rotuje v jeho vnútri. Tento pohyb umožňuje znížiť počet pohyblivých častí a vo výsledku celý motor aj zmenšiť. Piest pri tom nemá klasický kruhový tvar, skôr sa blíži trojuholníku. Ďalším poznávacím znakom sú výklopné svetlomety.

RX-7 sa vyrábala v troch generáciách, od roku 1978 do 2002 sa jej vyrobilo viac ako 800000 kusov. Koncepciou ide o dvojdverové kupé, motor vpredu a zadný náhon. Druhá generácia (FC) sa vzhľadom podobala na Porsche 924/944, ktorým bola rovnocennou konkurenciou. Pod kapotou bol motor 13B s iba dvoma rotormi a objemom 1,3 litra, prepĺňaný turbom. Jeho výkon dosahoval podľa naladenia až 203 koní.
Ženský model vodiča

