Názory tvorcov ohľadom #FutureofNFS

» Po prvé, bol potvrdený grafický engine FrostBite 3, s ktorým už štúdio má svoje skúsenosti (beží na ňom Rivals).
» S vývojom hry sú len v ranej fáze vývoja (síce správa, ktorá vyšla len pred pár hodinami hovorila niečo iné), preto zrejme na blížiacej sa hernej výstave E3 nebude ukázaná žiadna prezentácia chystanej hry.
» Na otázku, ktorú časť hry plánujú vylepšiť vývojári najviac, odpovedali - grafika bude ešte lepšia.
» Je tu malá možnosť zdieľania (prípadne exportu) záznamov z pretekov (replays).
» Na otázku, či bude ďalší diel NFS nadväzovať na niektorú z predchádzajúcich častí, alebo to bude čisto nový diel, odpovedali tvorcovia - nabudúce to bude dynamicky rozdielne. Čo si pod tým predstaviť, uvidíme asi až v roku 2015.
» Tvorcovia sú si taktiež vedomí veľkej obľúbenosti série Underground.
» Je možné, že príbehovo bude ďalšia hra podobná Rivals (teda žiaden komplikovaný dej). Nie je to ale isté.
» Na otázku ohľadom rozsiahlej úpravy vzhľadu áut bola vcelku pozitívna odpoveď - možno že sa v tejto oblasti niečo zlepší.
» Herné štúdio sa momentálne skladá z asi 100 ľudí.
To je nateraz všetko. Zostaňte naladení na NFS Center, ďalšie novinky budú pribúdať.
Nové NFS až o rok!


Marcus Nilsson (podpísaný ako výkonný producent Ghost Games) v správe hovorí, že v hernom štúdiu už majú rozpracovanú nasledujúcu hru. Nechcú ju však vydať v tomto roku a namiesto toho chcú vypočuť ohlasy hráčov a vytvoriť konečne tú hru, po ktorej všetci túžia.
NFS film zarobil už 200 miliónov

Táto správa znamená aj to, že si pri nákladoch odhadnutých na 66 mil. USD na seba film zarobil už dvakrát. Dočkáme sa aj druhého dielu?

Filmový Mustang je tak trochu podvod

Podľa tlačovej správy, ktorú vydal samotný Ford, tomu tak je. Auto by malo byť kvôli takému náporu výkonu značne upravené, a tak vo Forde pridali na kapotu nasávacie otvory. Aby šlo auto s dobou, spätné zrkadlá nahradili kamery a do interiéru si našlo cestu štartovacie tlačidlo. Vo filme to predsa bolo všetko vidieť, tak kde je problém? Ford totiž pustil k autu novinárov...

Tí odhalili, že tento konkrétny Mustang nemá ani motor naladený na 900 koní divíziou Ford Racing, ani skutočné kamery namiesto spätných zrkadiel. Čo určite má, sú zaslepené nasávacie otvory na kapote a vstupy vzduchu v nárazníku, plastové atrapy kamier a hlavne kus plastu v tvare štartovacieho tlačidla nalepený na mieste zásuvky na 12V. Možno boli nakupovať rekvizity značky Tuningline.

Otázkou na záver zostáva, či to niekomu vadí. Ford vydal oficiálne PR správy, kde hovoril o skutočne upravenom aute. Vzhľadom na hercov je však pochopiteľné, že ich nenechali trápiť sa s premotorovaným strojom. Mňa len stále máta jedna scéna z filmu, kde tento Mustang jazdil po okruhu, vyrazil zo zákruty a na asi tristo metrovej rovinke dosiahol maximálnu rýchlosť 370 km/h...
Hot Pursuit vs. skutočný život

Sam a Niko z Corridor Digital sa spolu s Ashly vybrali do Las Vegas. Ich prvou úlohou bolo zmerať si sily v Need for Speed: Hot Pursuit (2010). Aby to však mali ťažšie, hrali počas jazdy v otvorenej 911 Carrere(996) a na tablete Microsoft Surface Pro. Či už vďaka nízkemu výkonu alebo behu na batérie, hra pôsobí trochu slow-motion.
Skutočná úloha však prišla až neskôr. Trojica sa dostala až na Las Vegas Motor Speedway a v požičovni si vybrali reálne stroje. Po rýchlom vyškolení sa na trati proti sebe postavili Niko vo faceliftovanom Gallarde a Sam v 458 Italii. Jazdilo sa na čas, každý mal tri kolá na stanovenie najlepšieho času.
Odpoveď na otázku kto vyhral vám dá nasledovné video v ktorom zaznel aj zaujímavý názor, že sa mnoho znalostí z hrania závodných hier dá využiť a aplikovať aj v skutočnom živote. Ako to vidíte vy?
Prvé ingame video z WoS

Autori chceli vo videu ukázať hlavne možné pohľady kamery. Hardcore hráčov poteší hlavne možnosť pohľadu z kabíny (z reálneho pohľadu vodiča). Hra bude takisto obsahovať klasický pohľad z kamery za autom a pohľad z kapoty. Z videa je si tiež možné urobiť približnú predstavu o jazdnom modeli vozidiel a reálnej grafike v hre.
Aaron Paul v TopGeare

Hovorilo sa o NFS filme (Paul má malý problém s výslovnosťou názvu švédskej automobilky), taktiež o jeho predchádzajúcich autách, ale hlavne o seriáli Breaking Bad, vďaka ktorému ho pozná väčšina ľudí. Nakoniec prišlo aj na merané kolo na okruhu, kde sa (možno prekvapivo) ukázalo, že s rýchlou jazdou nemá herec žiadny problém. Koniec koncov, s Astrou sa dostal až na čelo tabuľky s najrýchlejším časom - 1:44.7.
Na YouTube je k dispozícií video ukazujúce jeho jazdu:
Predstavenie prvých áut do WoS

Dnes môžeme ohlásiť túto šesticu:
- Chevrolet Camaro SS
- McLaren MP4-12C
- Mercedes-Benz SLS AMG
- Pagani Huayra
- BMW 135i
- Mitsubishi Lancer Evo X FQ400
Máme ich zobrazené aj na šiestich oficiálnych screenoch.






World of Speed - nová nádej?

Podľa prvých informácií je jasné, že hra bude obsahovať široký carlist a množstvo rôznych zaujímavých tratí - od okruhov ako Brands Hatch až po preteky v uliciach miest Londýn, Moskva alebo Monako. Dôležitá bude v hre tímová spolupráca - byť v cieli prvý nebude až také dôležité. Každý pretek totiž bude bodovať hráča nielen za pozíciu v cieli, ale aj za splnenie rôznych misií a úloh.
Hra zatiaľ nemá stanovený dátum vydania, očakáva sa však ešte v roku 2014. Tvorcovia zatiaľ vypustili prvú upútavku:
Ďalšie informácie o tomto hernom projekte môžete nájsť na oficiálnych stránkach, alebo na osvedčenom NFS Centre.
Wallpapery a achievementy pre Rivals




Pokiaľ ste hrali Rivals na konzolách, možno vás zaujímal zoznam všetkých achievementov v hre.